Chraňte si své úspory, buďte dobře pojištěni!

Chraňte si své úspory, buďte dobře pojištěni!

Jak souvisí úspory s pojištěním? Není žádným překvapením, že způsobenou škodu musíte tomu, komu ji způsobíte, uhradit. V případě, že dítě někomu něco poškodí nebo rozbije v restauraci, je to sice nemilé, ale stále se bavíme o malých položkách, které vás zřejmě nezruinují. Teď si představte, že vytopíte sousedy a zničíte jim novou dřevěnou podlahu. Tady už jde do tuhého, částky jdou do desetitisíců. V tom nejhorším případě někoho srazíte při jízdě na bruslích na přímořské promenádě a stráví několik týdnů v nemocnici. Nyní už nejde o tisíce, ani statisíce, ale přímo o milionové částky. Z čeho je uhradíte? Z úspor? Není vhodnější se kvalitně pojistit?

Pojistka na blbost? Ano!

Právě pro případy, které byly zmíněny v úvodu, je vhodné se adekvátně pojistit. Pojištění občanské odpovědnosti je tím produktem, který řeší neúmyslně způsobenou škodu na majetku, zdraví nebo s finančními dopady. Limit je jednotný pro všechny příklady, jsou však možné 4 varianty pojištění dle zvolené pojistné částky, která může být 3, 5, 7 nebo 10 milionů Kč. Většinou se toto pojištění sjednává s majetkovým, ale je možné jej zřídit i samostatně.

Chraňte si své úspory, buďte dobře pojištěni!

Pro celou rodinu s celosvětovou platností

Rozbitá váza v obchodě v Praze nebo poškozené zrcadlo v hotelu v Chorvatsku? U ERGO pojišťovny v tom není rozdíl, výhodou tohoto pojištění je totiž celosvětová platnost. To se bude hodit při letošní dovolené u moře, protože neštěstí nechodí po horách, ale po lidech. A znáte to, děti bývají nevyzpytatelné! Tím se dostáváme k dalšímu benefitu. Pojištění je totiž platné pro celou rodinu včetně domácích zvířat s výjimkou psů, koní a hospodářských zvířat. Ale nebojte, i vašeho Rexe můžete v rámci sjednávání připojistit!

Neplatí na škody v alkoholovém opojení

Vzhledem k povaze pojištění se vždy musí jednat o škody způsobené neopatrností a neúmyslně. Nevztahuje se tedy na škody způsobené úmyslně, pod vlivem alkoholu nebo jiných omamných a psychotropních látek. Člun na dovolené nebo nářadí z půjčovny? I pro tyto věci platí výjimka, na půjčené věci se pojištění nevztahuje stejně jako na škody způsobené na životním prostředí.