Dokonalé vytápění domácnosti vám zlepší komfort a ušetří spoustu peněz

Dokonalé vytápění domácnosti vám zlepší komfort a ušetří spoustu peněz

Především v domácnostech, kde se příliš nehledělo na pravidelné opravy a modernizace vytápění, se můžeme potýkat s poměrně dost nevýhodným vytápěním s velkými ztrátami. Jednoduše vznikají momenty, kdy je nemovitost naprosto promrzlá a pak najednou vytápění jednorázovou technologií vše rozpálí.

Většinu lidí ale nenapadne, že je toto vytápění vedle svého diskomfortu především neúsporné. Vznikají poměrně dost velké ztráty tepla v nemovitostech, a vedle toho je vždy mnohem složitější vytápět vystydlou nemovitost než jednou za čas posílit průběžné vytápění. V rámci článku si představíme, jak moderní technologie mohou dostat vytápění nemovitostí na vyšší úroveň.

Ekvitermní regulace pro dokonalé nastavení teplo

Jedním z největších problémů je moment, kdy nedokáže vytápění držet krok s venkovními podmínkami. Nevýhod je tady víceméně celá řada. Vedle ekonomického aspektu a diskomfortu, je tady především komplikace zdravotní. Organismu hrozně škodí skákat z výrazný rozdílů teplot. Přitom tu jsou ale komponenty jako je ekvitermní regulace.

Ekvitermní regulace je moderní komponentou, která řídí teplotu vody v topném systému. Řízená je na základě venkovní teploty, kterou neustále dokáže ekvitermní regulace hlídat a podle toho také přizpůsobovat teplotu přímo v domácnosti.

TIPJednotky řízeného větrání zvýší komfort pobytu ve vaší domácnosti a ušetří vám za energie. 

Směšování vody pomůže s aplikací změn

Samotná regulace ale nedokáže kompletně řídit systém s dokonalou přesností. Je potřeba také kvalitně regulovat mísení studené a teplé vody. Na to nám poslouží směšovací ventily. Ty se dávají ve všech topných okruzích na místa, kde dochází ke kontaktu studené a teplé vody. Moderní ventily dokážou nejen že kontrolovat teplotu vody s dokonalou přesností, ale mohou například i řídit horní a dolní mez teploty, což může mít i bezpečnostní aspekty.

Servopohon pro automatizované ventily

Některé směšovací ventily mohou působit dlouhodobě i na základě různých impulsů. To může být naměřená venkovní či vnitřní teplota, nebo i konkrétní čas, pokud se chcete vracet do vytopené domácnosti. Aby systém ale mohl takto fungovat, potřebuje servopohon. Ten jednoduše dokáže měnit polohu ventilu tak, jak je potřeba podle daného impulsu. Vy tak můžete získat plně automatizované domácí vytápění.