Jak ochránit svůj business? Registrujte si ochrannou známku

Velkým strašákem podnikatelů je konkurence, která se snaží profitovat na jejich výrobcích. Pokud se s tímto problémem potýkáte i vy, pak je na čase si na inkriminované produkty nechat zaregistrovat ochrannou známku.

V konkurenčním prostředí je třeba si ochránit jedinečnost svých produktů

Ochrana podnikání je v době, kdy na trhu panuje velká konkurence, velmi zásadní. Jakmile totiž své zboží necháte zcela bez ochrany, konkurence se může snadno přiživit. Například tím, že začne napodobovat loga vašich úspěšných produktů. Koncový zákazník pak těžko rozpozná, co je od vás a co naopak vyrábí někdo jiný. Snadno se pak stane, že si koupí právě konkurenční výrobek, který ale není tak kvalitní. Vám utečou zisky a dostanete se do finančních potíží.

Registrace ochranné známky je jednoduchá díky službě Patentoid.cz

Hlavní důvod, proč registrovat ochrannou známku, je tedy zřejmý. Jak ale probíhá samotná registrace? Nejde o nijak složitý úkon. Je je zapotřebí vědět, jak na to. Nastudování příslušných právních předpisů, které stanovují přesné podmínky, však může být zdlouhavou záležitostí. Proto vznikla užitečná služba Patentoid.cz, která vám získání ochranné známky výrazně usnadní.

Služba funguje velmi jednoduše. Dodáte podklady, na jaký produkt (logo, název, označení atd.) chcete ochrannou známku přidělit. Poté dojde ke zpracování a vyhodnocení těchto podkladů, zda je vůbec přiznání ochranné známky v daném případě možné. Služba pak za vás podá samotnou přihlášku k Úřadu průmyslového vlastnictví. Vy se tak sami nemusíte prakticky o nic starat.

Cena za vyřízení ochranné známky je vzhledem k jejímu významu minimální

registrace ochranné známky cena není nijak vysoká. V případě využití služby Patentoid.cz zaplatíte necelých 10.000 Kč. V této sumě je už zahrnutý i správní poplatek, který je nutný při podání každé přihlášky na registraci ochranné známky zaplatit. Bez něj bude přihláška zamítnuta.

Po podání přihlášky už musíte jen čekat. Úřad má několik měsíců na to, aby prozkoumal, zda už ochranná známka nebyla vydána na totožný produkt, případně je-li vůbec natolik specifický, že na něj může být vydána. Pakliže dojde k uznání přihlášky, platí známka po dobu 10 let. 10 let tak bude vás produkt chráněný proti konkurenci, jasně rozpoznatelný koncovými spotřebiteli.