Nízké limity plnění se u pojistky nemusí vyplatit

Je hned několik faktorů, na které lidé hledí, pokud mají zájem na tom, aby sjednali skutečně plnohodnotné a kvalitní povinné ručení auta. Na co konkrétně hledí nejvíce? Je to zcela určitě cena, která je spojena s tím, kolik vlastně měsíčně zaplatíme. Cena ale není to jediné, tedy není vždy správné studovat jenom ceník povinného ručení. Podívejme se na to, proč je dobré sledovat i limity pojistného krytí a jejich konkrétní výši.

O čem mluvíme?

Nejprve se podívejme na to, co vlastně dané limity jsou a co vyjadřují. I když si sjednáme to nejlevnější povinné ručení na trhu, má k dispozici zákonný základ, který toto upravuje. Limit jsou totiž maximálními částkami, které pojišťovna proplatí v případě škod. Pokud tedy vámi způsobená škoda přetáhne dané sjednané limity, které má vaše pojistka, je vše hrazeno pouze do výše těchto maximálních částek. A kolik budou, to máte mnohdy v rukou vy sami, jelikož ke správnému výběru vám poslouží kalkulačka povinnému ručení.

Co když jsou naše limity malé

Velkým rizikem je samozřejmě to, pokud jsou limity povinného ručení malé. Pokud jste využili srovnání povinného ručení a vzali skutečně nejnižší možné částky, můžete mít problém při nehodě. Poškozený totiž bude trvat na proplacení všech škod. A tak pokud mu je nedá pojišťovna, bude je vymáhat právě po vás. A to je ono největší riziko. Mnohdy tak mohou jít vymáhané sumy i do milionů korun.

Kde sjednat pojistku správně?

Ideální cestou je, pokud si sjednáte povinné ručení online. Tedy v pohodlí domova, za pár minut. Nejenom, že můžete využít porovnání povinného ručení, ale vše pro vás bude intuitivní a jednoduché. Tedy pokud zvolíte web Porovnej24.cz, který je v daném směru skutečnou jedničkou na našem trhu. Jedině tak máte jistotu, že svou pojistku, třeba u České podnikatelské či jiné pojišťovny sjednáte správně. A to právě i s ohledem na to, jaké výše pojistných limitů umí nabídnout.