3 základní věci, které obsahuje hokejová výstroj

V našich končinách je hokej považován za jeden z nejoblíbenějších týmových sportů, ostatně není se čemu divit, protože mnozí čeští hráči se dokonce dostali do NHL. Pokud se chcete i vy stát hokejovou špičkou, neobejdete se bez vhodné výstroje, odhodlání, cílevědomosti a pevných nervů. V následujících řádcích vám představíme tři základní věci, které jsou nenahraditelnou součástí hokejové výstroje.

Co si představíte, když se řekne hokejová výstroj? Brusle, hokejky, helmy, kalhoty, rukavice, chrániče na lokty, ramena či holeně, blady, shafty, štulpny, suspenzory a dresy? Sortiment je opravdu bohatý.

Hokejka

Co by to bylo za hokejové utkání, kdyby neměli hráči v rukách hokejky? Vybrat si můžete buď přímo hokejku jako takovou, nebo si zvlášť zakoupit hůl a čepel. Záleží na tom, jaké jsou vaše preference a představy. Hokejky se liší úhlem, jejž svírá čepel a násada. Stejně tak nezapomeňte na správnou velikost. Když stojíte na bruslích, hokejka by vám měla sahat po bradu. Pokud vybíráte hokejku bez bruslí, tak by měla hůl dosahovat k nosu.

Helma

Hokej je někdy agresivní, a tak se nevyhnete nárazům, a to jak na ledovou plochu, tak i do mantinelů. V takovém případě je nezbytné chránit hlavu, k čemuž slouží hokejové helmy. Jedná se o jeden z nejdůležitějších prvků hokejové výbavy, a proto byste zrovna na helmě neměli šetřit, neboť vám může zachránit život.

Brusle

Pro snadné pohybování se po ledové ploše jsou určeny brusle. U bruslí zohledněte nejprve to, na jaké úrovni se jako hráč nacházíte. Pro začátečníky jsou určeny jiné brusle než pro profesionály.

Jestliže si chcete objednat hokejovou výstroj, podívejte se do nabídky e-shopu Bauerhockey.cz, kde seženete vše potřebné. Čeká zde na vás nejen široký sortiment, ale také atraktivní ceny.