Hotovost nebo bankovní převod?

Hotovost nebo bankovní převod?

Tuto otázku si pokládá nejeden žadatel o půjčku. Ti, kteří nemají vůbec žádný bankovní účet, nebo jednoduše bankám nevěří a účet nechtějí, mají mnohem snazší rozhodování. Požádají si o vyplacení půjčky v hotovosti. Ostatní zas mají dilema, zda chtít peníze v hotovosti nebo převodem na bankovní účet.

Velmi často žadatel žádá o vyplacení finančních prostředků převodem na účet. Nelze jednoznačně posoudit, která z těchto dvou variant je výhodnější. Každá má své pro a proti. Jedni dávají přednost té a jiný zase oné. Spousta nebankovních společností poskytuje půjčky s okamžitým vyplacením. Vyplníte si formulář (třeba na internetu) a pracovník společnosti se s vámi spojí. Dohodne si s vámi všechny podmínky, včetně způsobu výplaty. Jiné společnosti zase mají pevně stanoveno, jakým způsobem bude platba půjčky proveden. Někteří dokonce zasílají peníze poštovní složenkou. Jiní zase upřednostňují vyplacení peněz přímo u vás doma, při podpisu smlouvy. Existují však i půjčky, kdy si vyplníte formulář a bude s vámi dohodnuta schůzku na některé z jejich poboček, kde bude sepsána smlouva a peníze vám budou předány tam. Většina se ale provádí převodem na váš bankovní účet.

Do žádosti uvedete číslo vašeho účtu, a pokud poskytovatel půjčky vaši žádost schválí, zašle peněžní prostředky na vámi uvedený účet. Zde záleží na tom, u které konkrétní banky je veden váš účet. Pokud je vaše banka totožná s bankou poskytovatele, můžete mít peníze připsány téměř okamžitě. Proto existují půjčky do 5 minut. Zjednodušeně řečeno, peníze se vám připíšou do pěti minut na váš účet. Ten, kdo má účet u jiné bankovní instituce, musí počítat s určitou časovou prodlevou. Ale i tak by měly být peníze přičteny během několika dnů (max. 1-2 pracovní dny). Navíc se k tomuto způsobu vyplácení peněz využívá u půjček při žádosti o vyšší sumu peněz.

Platby těmito způsoby jsou spojovány nejen s výplatou peněz, ale i se splátkami. Dlužník může splácet věřiteli několika způsoby. V hotovosti do rukou konkrétního výběrčího, který bude chodit k vám domů pro splátky (týdenní či měsíční). Poštovní poukázkou, nebo popřípadě příkazem v bance (jež lze sjednat i přes internetové bankovnictví). Někdo to také řeší přímým vkladem na přepážce v bance, u níž je veden účet poskytovatele (věřitele).

Každý způsob má něco do sebe a záleží čistě na vašem rozhodnutí, co zvolíte. Tedy pokud to nemá společnost pevně nastaveno. U splátek to závisí také na domluvě s věřitelem, ale někdy mohou nastat situace, kdy budete ve “skluzu se splátkou” a musíte platbu co nejrychleji dorovnat. Pak jedině zbývá rychlý vklad na účet věřitele na přepážce (pokladně) banky, díky čemuž se splátka přičte na věřitelům účet okamžitě.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup