Poctivé internetové výdělky, o kterých zřejmě nevíte

Poctivé internetové výdělky, o kterých zřejmě nevíte

Internet je velice mocné médium a dají se na něm seriózně vydělávat peníze. Pokud se téhle problematice věnujete, určitě jste již slyšeli o prodávání reklamních ploch, článků a podobně. V tomhle článku se podíváme na další silné způsoby výdělků, o kterých jste pravděpodobně ještě neslyšeli.

Prodej fotografií a ilustrací ve fotobankách

Tímto způsobem se dají vydělat dobré peníze a vytvořit zajímavý pasivní příjem. Na začátku to chce ale chvíli úsilí a práce, než se k zajímavým penězům dostanete.

Princip je jednoduchý. Vytvoříte nějaký obrázek, nebo vyfotíte fotografii. Může jít o texturu, pozadí, nějaký vzorek, leták či jakákoli další grafika. V případě fotografie by mělo jít o něco zajímavého s potenciálem pro využití. Podstatné je, aby tato grafika byla ve vysoké kvalitě. Doporučuji grafiku tvořit v rozlišení alespoň 4 megapixely (2 000 x 2 000 pixelů).

Takováto grafika se pak nahraje na nějakou fotobanku. Tam rozhodnou o jejich kvalitách a přijmou ji, nebo odmítnou. Tímto způsobem je pak nutné tvořit další a další grafiku. Čím více grafiky na fotobanku dostanete, tím větší šance na výdělek. První výdělky přijdou až časem, ale s růstem portfolia grafiky Vám poroste i zisk.

Vydělávání na provizích

Provize z prodání produktu (Affiliate) je další cestou k zajímavým výdělkům. Jednoduše propagujete nějaký produkt, či službu. Za každé prodání získáte peněžní provizi. Tento model určitě znáte. Jestliže se ale na tento model zaměříte a vybudujete si portfolio webů, návštěvníků a klientů, můžete si také vybudovat parádní příjem.

Na začátku je nutné vybrat si dobrý provizní program. Musí Vám sednout jeho tématika, ale i výše provize a takzvané cookie (doba, po jakou bude Vámi přivedený návštěvník započten do provize). Musíte dobře zvážit, popřípadě vyzkoušet poměry těchto parametrů.

Pak už jen stačí začít budovat kvalitní web a portfolio návštěvníků, které budete posílat na mateřský obchod. Vaší další prací už pak bude jen optimalizace a navyšování návštěvnosti.