Domovní ČOV na klíč šetří starosti

Realizace domovní čistírny odpadních vod (ČOV) je běh na dlouhou trať. Musíte si vybrat tu správnou čističku, oslovit projektanta, získat všechna potřebná povolení a nakonec čistírnu na svém pozemku postavit. Služba domovní ČOV na klíč má za cíl celý proces podstatně zjednodušit, ušetřit vám čas a starosti. Kolik vás ale to bude stát v porovnání s realizací svépomocí?

Co je domovní ČOV na klíč?

Domovní čistírnu odpadních vod neboli ČOV lze realizovat dvěma způsoby – buď svépomocí, nebo takzvaně na klíč. Většina majitelů rodinných domů volí první variantu, ačkoliv je pro ně časově i administrativně mnohem náročnější. 

Do hry proto vstupuje stále oblíbenější služba domovní ČOV na klíč. Vy si v takovém případě pouze vyberete čistící zařízení, o vše ostatní se postará zprostředkovatel služby. Ten za vás vyřídí nejen veškerou administrativu (projekt a povolení ČOV), ale i stavbu, zapojení a kolaudaci čističky.

Výhody služby domovní ČOV na klíč

Hlavní výhodou služby na klíč jsou ušetřené starosti a čas, který byste jinak trávili na úřadech sháněním posudků, stanovisek, vyjádření a povolení. To oceníte především v situaci, kdy čističku odpadních vod povolujete společně se stavbou domu, se kterou se i tak pojí značná byrokracie. 

Domovní ČOV na klíč šetří váš čas i starosti. Dodavatel služby za vás vyřeší vše od nákupu čistírny přes získání povolení až po finální stavbu a zapojení ČOV.

Určitou výhodu lze spatřovat i v tom, že realizaci domovní čističky odpadních vod má od začátku až do konce na starosti jedna společnost. Případné reklamace tak můžete adresovat jedné konkrétní osobě, se kterou jste v průběhu realizace jednali. 

Čistička odpadních vod na klíč je služba, která zahrnuje vše od projektové dokumentace a hydrogeologického posudku, až po stavbu čistírny a její kolaudaci.

Pokračování článku si přečtěte na blogu ČOV bez úřadů