Půjčky bez doložení příjmů

Půjčky bez doložení příjmů

Velké množství lidí si oblíbilo půjčky, kde není nutno dokládat příjem. Většinou jde o lidi, kteří nemohou svůj příjem nikterak doložit, nebo zaměstnavatel odmítá toto potvrzení vystavit. Také může jít o lidi, kteří se dostali do svízelné situace. Tohoto produktu využívá i tzv. „problémový klient“, kterému by banka nepůjčila, nebo jde o lidi mající nižší příjmy. Tyto všechny skupiny lidí by u mnohých bankovních i nebankovních institucí neměly šanci získat jakoukoli půjčku.

Tento finanční produkt patří mezi nebankovní půjčky a půjčky neúčelové. Žadatel o půjčku tedy nemusí dokládat účel využití poskytnutých  finančních prostředků. Do této kategorie spadají i půjčky na směnku.

Půjčku si lze  vyřídit z pohodlí vaše domova (přes internet, SMS) a mohou so o ni požádat všichni, včetně seniorů, těch, kteří jsou na mateřské dovolené, podnikatelů, problémových klientů i těch, kteří jen prostě nechtějí dokládat příjem (z jakéhokoliv důvodu).

Velmi často jde o tzv. mikro půjčky, SMS půjčky či půjčky s možností zapůjčení nižších částek (rychlé půjčky). U vyšších částech po vás sice nebude požadováno potvrzení o příjmu, ale je nutno ručit nějakou zástavou.

Žádosti jsou posuzovány dle trochu jiných kritérií než půjčky, u nichž se musí dokládat příjem. Obvykle jsou požadovány dva průkazy totožnosti (občanský průkaz, řidičský průkaz) a výpis z bankovního účtu. Žadatel musí splňovat podmínku věku nad 18 let. Mnohdy sice není určena maximální hranice věku, ale najdou se poskytovatelé, kteří si ji určí. Zájemce navíc musí prokázat, že má trvalý pobyt v ČR.

Pokud zvažujete tento druh půjčky, musíte počítat s tím, že celková dlužná částka se navýší o úroky (bývají vyšší, než u běžnějších).

Výhody a nevýhody

Výhodou je rychlé vyřízení, bez zbytečných administrativních úkonů a rychlé převedení peněz na váš účet. Po splacení (uhrazení) jedné půjčky si dotyčný může znovu zažádat u stejného poskytovatele znovu (opakovaná žádost). Navíc je zde možnost odkladu splátek a mnoho dlužníků toho rádo využije.

Nevýhodou je to, že obvykle je možné při první žádosti, u jednoho a toho samého poskytovatele půjčky, žádat o nižší sumu peněz. Při další žádosti už lze žádanou částku navýšit.

Každý typ půjčky je svým vlastním způsobem rizikový a zájemce by měl velmi dobře zvážit všechna tato rizika. Ne vždy se totiž jedná o solidní nabídku.