Půjčka vyvržená z pekla aneb na co si dát pozor při vyřizování půjčky?

Půjčka vyvržená z pekla aneb na co si dát pozor při vyřizování půjčky?

Dnešní nabídka půjček je opravdu široká. Mezi celou škálou bankovních i nebankovních produktů tak naleznete solidní půjčky s přiměřeným úrokem a férovým jednáním, bohužel však můžete i spadnout do spárů samotného Lucifera, to když sjednáte “pekelnou” půjčku s úrokem, jenž vyvrhlo samotné peklo. Na co si dát pozor při sjednávání půjčky, čemu se vyhnout a na co se zaměřit? To se dozvíte v následujícím článku.

Pozor na lichváře!

Při sjednávání půjčky myslete na to, že můžete dost dobře naletět lichvářům. Abychom se však mohli lichvě bránit, je třeba nejdříve vědět, proti čemu stojíme. Proto zákon jasně stanovuje, jaké jednání se dá označit lichvou. Mezi toto chování můžeme zařadit fakt, kdy je smlouva vázána nepřiměřeně vysokým úrokem, který je nad rámec rizika půjčky. Lichvou můžeme označit i nečestné a podlé využití lidské tísně a neznalosti. V praxi to může znamenat i tolik médii omílané jednání “šmejdů”. Kteří se neštítí zahnat nebohé staré lidi do kouta a násilím a pod vyhrůžkami je přinutit ke koupi zboží, k uzavření kontraktu a tak dále. Dnešní společnost bohužel dává podmínky k tomu, aby lichva jen kvetla. Proto je ostražitost při sjednávání půjčky na místě.

Pozor na výši sazby RPSN!

A na odstavec o lichvě volně navazuje i výše sazby RPSN. Právě nesolidní poskytovatelé půjček tuto zkratku přímo zbožňují. Využívají časté neznalosti lidí, kteří mnohdy ani neví, co zkratka RPSN znamená. Roční procentuální sazba nákladů – RPSN totiž zahrnuje nejen výši úroků, ale také poplatky s půjčkou spojené. A právě to je mnohdy kámen úrazu. Nesolidní společnosti tak naslibují hory doly, své “oběti” nalákají na skvělou půjčku s nízkými úroky ALE!!!… bum a je tady háček! Zatímco zájemce o půjčku, mnohdy zájemce o půjčku, který jev tísni vidí jen a pouze nízký úrok a s ním i výhodnou půjčku, kterou mu seslalo samo nebe, nesolidní poskytovatel si nízké úroky nadežene vysokými poplatky, o nichž se zmíní malinkatým písmem někde dole ve smlouvě. Ty uvede dohromady i s úroky právě v procentuálním vyčíslení RPSN. V praxi to pro vás znamená, čím nižší RPSN je, tím lépe pro vás.

Solidní věřitel nežádá podpis krví!

Hlavní zásadou pro sjednání férové půjčky je solidní věřitel. Ten po vás nikdy nebude chtít podpis vaší vlastní krví! Na první pohled pouhopouhá metafora, ve skutečnosti má však podepsání nevýhodné smlouvy větší následky, než jak to bývá v pohádkách, kdy se nešťastník upíše peklu. Opoždění splátek, neschopnost splácet, dluhy, exekuce, zabavení majetku…to vše může mít na svědomí nesolidní věřitel s neférovou půjčkou. Na výběru té správné bankovní či nebankovní společnosti je tak dobré dát si záležet. Obecně se doporučuje volit z ověřených společností, o kterých jste již slyšeli. Nejlepší jsou takové společnosti, které na finančním trhu působí již nějaký ten pátek, tím pádem mají s půjčováním bohaté zkušenosti. O dobrých bankovních či nebankovních společnostech se můžete dozvědět z médií, z doporučení přátel nebo z internetových diskuzí.  Solidní věřitel také nežádá žádné poplatky předem, také není na slovo skoupý a všechny podklady a podmínky vám bez problému předá. Férová společnost vám dovolí kontrolu smlouvy s právníkem.  Půjčka vyvržená z pekla? Ani vy se nemusíte upsat samotnému pánu pekel, když chcete půjčit peníze. Riziko neschopnosti splácet snížíte výběrem solidního věřitele, dobrou kontrolou smlouvy, domluvením oboustranně srozumitelných podmínek a hlavně pečlivostí neboť při vyřizování půjčky není kam spěchat!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup