Záclony mají řadu důležitých funkcí. Proč na ně nesmíte zapomínat?

Ačkoliv se to možná nezdá, ani v dnešní době nepatří záclony do propadliště dějin. I když mají spoustu konkurentů, i přesto na ně nedáme dopustit. Proč potřebujete kvalitní záclony?

Optické zvětšení malého bytu

Záclony mají velký dopad na optické vlastnosti celé místnosti. Podle zvoleného vzoru dokážou učinit interiér „větší“, což ocení zejména majitelé panelových bytů. V takovém případě určitě zvolte kusy s menším vzorem (produkty s velkým vzorem se hodí spíše do opravdu velkých místností v rodinném domě).

Tento druh látky zároveň poskytne tolik potřebné soukromí. Díky vhodně zvolené zácloně vám nebudou moci kolemjdoucí dívat do domácnosti. Dopřejete si tak klid a soukromí. Také nebudete pokoušet zloděje.

Určitě nezapomínejme ani na fakt, že hotové záclony tvoří primární designový doplněk jakékoliv místnosti. Málokterý jiný předmět má takovou moc udávat styl interiéru. V dnešní době si přitom lze vybrat ze stovek a stovek odlišných vzorů i střihů, takže můžete popustit uzdu fantazii.

Nedílnou součástí záclon jsou samozřejmě i závěsy. Ty jsou důležité hlavně v situaci, kdy venku padá tma. V takových chvílích totiž záclony neposkytují potřebné soukromí.

Podívejte se sami

Nejlepší bude, když si prohlédnete dostupné záclony na vlastní oči. Přece jen na ně budete dennodenně koukat, a tak nesmíte podcenit žádný detail.

Zajímavé produkty vám ukáže třeba oblíbený e-shop Dante.cz, který se zaměřuje na bytový textil. V jeho nabídce najdete desítky variant záclon i závěsů. Nechybí ani povlečení, předložky, ubrusy, župany, osušky a další druhy textilu do domácnosti.

Chcete ušetřit? Pak pozorně sledujte časté slevové akce, díky nimž pořídíte veškeré zboží klidně až se 14% slevami. Objednáte-li si za více než 1 500 Kč, máte dopravu zdarma.