4 rady pro výběr nejlepšího povlečení

Povlečení přímo ovlivňuje kvalitu našeho spánku. Pokud bude příjemné a vhodně zvolené, může nám pomoci s důležitou regenerací a přípravou na následující den. V článku najdete 4 rady pro výběr toho nejlepšího povlečení.

Kvalitní materiál

Protože je povlečení v přímém kontaktu s pokožkou během celé noci, snažte se volit kvalitní materiály. Nejlepší volbou představuje bavlna v různých úpravách. Jde o přírodní vlákno, které nabídne výbornou prodyšnost a zároveň schopnost absorbovat přebytečnou vlhkost.

Volba podle ročního období

Bavlněné povlečení může mít mnoho podob. Správným výběrem jednoduše přizpůsobíte lůžkoviny pro zimní či letní sezónu. Do chladnějšího počasí se více hodí hřejivé flanelové povlečení. Pro lehké osvěžení během teplejších nocí zase sáhněte po saténu. V kombinaci s lehčí či naopak hutnější přikrývkou si usnadníte a zpříjemníte spánek v daném období.

Správné rozměry a design

Při výběru si dávejte pozor na správně zvolené rozměry. Zkontrolujte si, jak velkou máte deku a polštáře, a podle toho zvolte klasické nebo prodloužené povlečení. Všímejte si také, jestli je zapínání na knoflíčky, na zip či jen překrývajícím se záhybem látky.

Důležitým kritériem výběru je samozřejmě také vzhled. Ten přizpůsobte vlastním preferencím a dalšímu zařízení ložnice. Speciální kategorií je dětské povlečení, kde jasně vedou nejrůznější motivy se zvířátky či oblíbenými postavičkami.

Objednávejte pohodlně přes internet

A kde povlečení snadno zakoupíte? Podívejte se na internetový obchod a vybírejte podle výše uvedených kritérií. Na e-shopu možná narazíte na nejrůznější slevové akce, případně ložní prádlo seženete za ceny obecně výhodnější v porovnání s kamennými obchody. Příjemným bonusem je také rychlost celého nákupu, který zvládnete klidně z pohodlí domova.