Kontokorent

Kontokorent

Finanční rezerva na bankovním účtu je věc, která se hodí každému z nás. Co když se ale stane, že rezervu nemáme a pokazí se nám auto, pračka nebo lednička? Co když onemocní děti, nebo vám neprodlouží smlouvu v práci? Řešíte chybějící finance pravidelně každý měsíc v posledním týdnu před výplatou, nebo jen máte strach, aby k tomu nedošlo? Řešením v těchto případech může být služba Kontokorent.

Co je služba Kontokorent?

Služba Kontokorent, kterou dnes nabízí každý bankovní ústav je úvěrový produkt, díky kterému získáte rezervu na vašem účtu. Pokud máte o službu zájem, stačí přijít do banky, o službu zažádat, vyřídit veškeré formality a poté vám na vašem bankovním účtu vznikne možnost jít pravidelně každý měsíc do povoleného debetu, neboli mínusu, a to přesně do takové částky, kterou si v bance smluvíte. Služba Kontokorent se klasicky nabízí od 5000,- Kč výše.

Co je třeba ke sjednání služby?

Jelikož se jedná o úvěrový produkt, k jehož poskytnutí má každá banka jiná kritéria, dalo by se obecně říci, že bude bankovní ústav zajímat především jestli máte práci, kolik je váš měsíční příjem a naopak kolik činí vaše měsíční výdaje. Jsou tu ale i další důležité faktory jako například jaká je vaše bonita (schopnost splácet), jestli už máte na své rodné číslo vedeny další úvěrové produkty a zda nejste vedeni v seznamu dlužníků.

Výhody a nevýhody

Nespornou výhodou je neustálá finanční rezerva, která díky této službě na vašem účtu vznikne, ovšem je třeba dávat si pozor, aby se vám Kontokorent vůbec vyplatil – služba bývá zpoplatněna a úročena.

Kontokorent nebo úvěr?

Pokud váháte v této oblasti, odpověď je velmi snadná. Řešením je uvědomit si, zda potřebujete půjčit finance jednorázově, nebo se vám bude více hodit mít je k dispozici na vašem účtu každý měsíc. V případě jednorázové a často i vyšší částky volte klasický úvěr, pokud jsou ovšem vaše finanční starosti dlouhodobějšího rázu, určitě sáhněte po kontokorentu.

Nejste-li si jisti tím, zda je pro vás služba Kontokorent to pravé, je nejlepší se zeptat přímo bankovních poradců v bance, která vede a spravuje váš bankovní účet.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup