Běžný účet zdarma není problém. Jaké další výhody se dají čerpat?

Na bezplatné běžné účty narazíte u mnoha bankovních institucí. Tyto produkty označované slovem „zdarma“ lze v dnešní době považovat za určitý standard. Pakliže se pustíte do výběru či porovnání osobních účtů, pak přihlížejte nejenom k bezplatnému vedení, ale také k mnoha ostatním výhodám.

Běžný účet zdarma totiž může obsahovat řadu přidružených služeb, které vám zpříjemní jeho samotné využívání. A vzhledem k tomu, že je v tomto směru skutečně z čeho vybírat, přinášíme jejich ukázku, abyste věděli, z čeho volit.

Jaké klady nabízí bezplatné bankovní účty?

Jak asi správně tušíte, vše započíná nulovým poplatkem za vedení běžného účtu. Nic byste ovšem neměli platit ani za jeho zřízení či následné zrušení. V závislosti na konkrétním bankovním poskytovateli můžete bezplatně obdržet ještě mnohé další přidružené věci.

  • Platební bezkontaktní karta, při jejímž užívání se můžete zapojit do nejrůznějších programů, v nichž obdržíte slevy a ostatní benefity.
  • Neplatíte za příchozí a odchozí transakce.
  • Zdarma jsou jednorázové a trvalé příkazy, inkasa a SIPA.
  • Elektronické výpisy zasílané jednou měsíčně.

Ano, tak vypadá nejenom běžný účet, ale v současnosti také dětský účet, který můžete své malé ratolesti založit souběžně s tím vaším. U některých bank lze narazit na jedinou podmínku k dosažení všeho výše zmíněného, a to je minimální měsíční vklad na účet, například v podobě pravidelného příjmu.

Založte si k běžnému účtu ještě ten spořicí

Většina bezplatných běžných účtů je oproštěna od jakéhokoliv úročení zůstatkové částky. To je mimochodem naprostý standard a jen u jistých bank narazíte na symbolický úrok. Pakliže však nechcete, aby vaše peníze ležely ladem a ztrácely svou hodnotu, pořiďte si nejvýhodnější spořicí účet.

Ten je možné ke spoustě klasických účtů založit zcela zdarma. Ani v jejich případě neplatíte žádné zbytečné poplatky. Na spořicí účet si můžete odkládat své nepotřebné úspory, u nichž bude docházet k úročení, a to do výše až 1 %. Velkou výhodou spořicích účtů je fakt, že máte přístup k penězům v podstatě kdykoliv, na rozdíl od termínovaných vkladů. To vše samozřejmě bez sankcí a zcela zdarma.

Vyberte si na současném trhu běžný účet a využijte jeho maximální potenciál včetně možnosti získat jako bonus výhodný spořicí účet. Ten vám totiž bude garantovat alespoň minimální zhodnocení vkladů.