Dobrý koberec může fungovat i jako ozdoba

S koncem socialismu se u nás mimo jiné roztrhl i pytel s novými druhy podlahových krytin. Češi se zamilovali hlavně do plovoucích podlah a začali méně využívat koberce. V posledních několika málo letech se však k tepichům zase vrací. V mnoha ohledech jsou totiž nenahraditelné.

Dají se už udržovat velmi dobře

Největším neduhem koberců bylo vždy špinění. Kdejakou skvrnku bylo nutné dát zlikvidovat do čistírny, což se samozřejmě prodražilo. Tyto problémy mohou nastat i dnes. Například znečištěn od červeného vína se pořád podomácku špatně odstraňuje, avšak většinu skvrn je možné už odstranit klasickými čistícími prostředky, jež jsou v současnosti daleko efektivnější než dříve.

Ani vysávání není taková řehole jako v minulosti. Moderní stroje jsou schopny zlikvidovat prach i ostatní špínu bez větší námahy. Často jsou dokonce schopny poradit si i s roztoči, což byl vždy velký problém.

Výhody koberců

Zásadní výhodou koberců oproti konkurenci jsou jejich vizuální vlastnosti. Pokud si pořídíte opravdu kvalitní kousek, získáte tím do bytu další dekorativní prvek. Navíc jsou koberce teplé, takže se po nich dá chodit i v zimě bos, aniž by se člověk musel bát prochladnutí.

A rovněž je tepich i příjemný na dotek. Zatímco parkety či plovoucí podlahy jsou nejen chladné, ale zároveň tvrdé, koberec je krásně měkký. Je však nezbytné mít kvalitní kousek, jinak to ne vždy platí. Mezi ty nejlepší patří například tradiční perské orientální koberce.

Rušní práce

Na rozdíl od sériově vyráběných tepichů jsou ty perské pokaždé ruční práce, což krom jiného znamená, že každý kousek je originál. A zatraceně kvalitní originál, jelikož je tento druh koberců tvořen výhradně přírodními materiály, díky čemuž jsou ještě jemnější.

Chcete-li si tento druh tepichu koupit a neradi byste kvůli tomu prodávali auto, navštivte internetový obchod https://e-shop.buchara.cz/perske_koberce.