Kdy si rodiče kvůli dětem půjčují?

Půjčky dnes nejsou žádné tabu, to je všeobecně známý fakt. Podle nedávných průzkumů má s půjčkami zkušenosti zhruba padesát procent Čechů. Nemusíte se tedy bát mluvit o půjčkách před blízkými, pravděpodobně i oni mají zkušenosti s půjčkami či možná nějakou půjčku zrovna splácí. Nejčastěji jsou zadluženi rodiče kvůli dětem. I když jsou děti radostí, v pozdějším věku jsou také starostí. Samozřejmě s tím se ale musí počítat, děti zkrátka něco stojí, a to hlavně od doby, kdy začnou chodit do školy. Školky ještě nejsou tak drahou záležitostí jako školy, zejména začátky školního roku jsou po finanční stránce krušné.

Během září si tedy rodiče půjčují opravdu hojně. Nejčastěji si berou nebankovní půjčky, konkrétně rychlé půjčky online, jako je například půjčka Rerum. Důvodem je hlavně rychlost vyřízení a rychlost poslání peněz na bankovní konto, které se zadalo v online formuláři, jenž se jen pár kliknutími odeslal. Díky tomu, že se nemusí nikam chodit ani nikam volat, jsou rychlé půjčky online oblíbené nejen u rodičů malých ratolestí, ale také u ostatních lidí, kteří mají hluboko do peněženky.

Nabízí se otázka, kdy konkrétně se rodiče kvůli dětem zadlužují. Pojďme si tuto otázku zodpovědět.

Když začíná školní rok

Jak jsme zmínili, nejnákladnější bývá školní rok, respektive začátek školního roku. Dětem se musí pořizovat hromada školních potřeb, nejdražší jsou zpravidla batohy nebo aktovky, které chtějí mít děti jako z animovaného filmu. Kromě školních potřeb se musí zaplatit i poplatky spjaté se školním rokem. Máme na mysli například příspěvky do třídního fondu nebo třeba zaplacení potřeb ve výtvarné výchově. A aby toho nebylo málo, hradí se také kroužky, které budou děti během roku navštěvovat.

Když začnou chodit na vysokou školu

Přeskočme však několik let. Rodiče si také často půjčují proto, aby mohli dětem dopřát studium na vysoké škole, které bývá zpravidla velmi nákladné hlavně tehdy, pokud se jedná o soukromou univerzitu. Jelikož děti (teď už opravdu velcí studenti) navštěvují univerzitu, nemohou chodit denně do práce na osm hodin, jak by si přáli. Rodiče jim tedy školné hradí, často si však kvůli školnému musí půjčit.