Výběr nebankovní půjčky: Vyplatí se být obezřetný

Doba Vánoc svádí k větším investicím, nicméně mnohdy mohou přijít nečekané výdaje jako blesk z čistého nebe. I proto se vyplatí mít finanční rezervu. Když se vám ani střádání peněz navíc nedaří, je třeba vědět, kde si lze půjčit. Bankovní domy většinou své služby nabízejí pouze bonitním klientům. V případě, že již máte nějaký nesplacený úvěr anebo chcete peníze expresně, musíte využít nebankovních půjček. U těch je ovšem nutné být obezřetný, protože ne všechny musejí být poctivé. Na co všechno tedy brát ohled?

Jaký bude přeplatek?

Tato otázka by měla být na první pozici u každého člověka, který uvažuje o úvěru. Nebankovní finanční instituce dokážou nabídnout maximálně transparentní podmínky, a tak vás rychlá půjčka může stát jen minimum nákladů navíc. Například společnost Emmas Credit jasně na svém webu ukáže, jak na tom v průběhu splácení budete. Pomocí jednoduché kalkulačky si všechno spočítáte během několika málo okamžiků. Mnozí poskytovatelé již přímo přeplatek ukazují vyjádřený v penězích a nikoli v podobě úrokové sazby. Žadatel se tak mnohem lépe orientuje.

Maximální výše úvěru a doba splatnosti

Zapotřebí je také prozkoumat celkovou výši úvěru. Pokud potřebujete půjčit okolo 10 000 korun, zpravidla budete mít k dispozici hned několik finančních produktů. U vyšších půjček si již můžete být jisti poněkud méně konkurenčním prostředím. Celkovou dobu splatnosti si stanovují poskytovatele také v závislosti na výši půjčované částky. Půjčíte-li si na www.emmascredit.cz, můžete získat napoprvé 3000 korun a jako stávající klienti 7000 korun. Splácet přitom lze až 45 dní. Neméně důležitá je i rychlost poskytnutí hotovosti. Často je možné peníze získat do pouhých 24 hodin. Zmiňovaná společnost Emmas Credit posílá prostředky do 30 minut od odsouhlasení žádosti o půjčku. Pak už je pouze na dané bance, jak dlouho na váš účet poputují.