Nakupujeme zahradní domek: Na co všechno si dát pozor?

Zahrada je místem, kde člověk především odpočívá. Dávno pryč jsou doby, kdy bychom měli lány nejrůznějších plodin, s nimiž bychom se lopotili. Součástí exteriéru je většinou také posezení a v neposlední řadě dětský koutek. Na mnohých zahradách jsou vidět trampolíny, bazény a dětská hřiště. Těm mnohdy vévodí stylové dětské domečky. Ty ale mohou být koncipovány klidně i jako kůlna na nářadí nebo zahradní chatka. Že doma ještě žádný nemáte? Pak jste na správné adrese. V následujících řádcích vám prozradíme, podle jakých kritérií jej vybírat.

Kvalita materiálu i konstrukce

V první řadě je třeba klást důraz na kvalitu dřeva, z něhož je zahradní domek vyroben. Desky musí být z masivního dřeva, které je v optimálním případě impregnované. Co se týká jeho síly, vyplatí se volit minimálně 19 mm silné stěny. Jen tak docílíte toho, že stavba bude vypadat jednak hezky a jednak se vyvarujete jakékoli nestability. Konstrukce zahradního domku musí být maximálně bytelná.

A co design?

Ten je také nesmírně důležitý. Každý majitel zahrady se chce pochlubit, jak to u něj venku vypadá! Na trhu se nachází spousta nejrůznějších typů zahradních domků. Tradiční světlé provedení ze smrkového dřeva určitě stojí za to. Moc hezké jsou i varianty tmavší. Namořit lze domek jakkoli, aby dokonale padl do daného prostoru.

Další kritéria pro výběr domku

Důraz se vyplatí klást i na bezpečnost. Zahradní domky musí projít mnohými atesty, jež zaručují zcela hladký povrch a kvalitní konstrukci. Mnohé modely se prodávají kompletně i se střešní krytinou. Pozor si dejte i při volbě kování. Dále se zaměřte na cenu a přítomnost zamykání v případě domků na nářadí a chatek. Vybrat si z mnoha zajímavých modelů můžete například značkové domky Herold a Palmako. Ty splňují ta nejpřísnější kritéria kvality a vzhledově korespondují s jakýmkoli exteriérem.