Překyselování organismu: rizika a řešení

Domníváte se, že překyselování organismu rozhodně není vaším problémem? Opak je pravdou, neboť jej mohou způsobovat nejen nejrůznější potraviny a slazené nápoje, alkohol nebo káva. I obyčejná voda stojí v mnoha případech za nežádoucím překyselováním organismu.

Zdraví v každé kapce

Dbáte na kvalitu a vyváženost svého jídelníčku? Snažíte se pít čistou vodu, nikoli slazené nápoje? Mnoho z nás pije kohoutkovou vodu v dobré víře, že děláme pro své zdraví to nejlepší, ale nemusí to tak být. I když je kohoutková voda u nás přísně kontrolována, v podstatě musí splňovat jen nejrůznější limity. Ve skutečnosti je mírně kyselá.

Nebezpečí překyselování organismu

O překyselování organismu se nijak zvlášť nemluví, přitom pro lidský organismus, a především stav vnitřních orgánů představuje značné riziko. Dlouhodobým příjmem kyselé vody se zhoršuje obranyschopnost organismu, stejně tak se může objevovat zvýšený pocit únavy. Je tedy zřejmé, že kvalita vody si rozhodně zaslouží naši pozornost.

Ionizace vody jako snadné řešení

Ionizátor dokáže upravit obyčejnou kohoutkovou vodu na vodu zásaditou, kyselou i neutrální s pomocí elektrolýzy. Zároveň ji zbaví nejrůznějších škodlivin, zejména pesticidů, těžkých kovů, dusičnanů, ale také nepříjemné chlórové chuti. Zatímco zásaditá voda je vhodná ke každodenní konzumaci, kyselá voda se vyznačuje antibakteriálními účinky, takže nalézá využití jako kloktadlo, dezinfekce a podobně.

Ionizační přístroje se dostávají do centra pozornosti každého, kdo si zakládá na zdravém životním stylu. Jak je zřejmé, ionizace vody není z hlediska uživatele nijak náročným procesem a lze poměrně snadno získat zásaditou, kyselou nebo neutrální vodu.