Při výběru mikroúvěru je třeba opatrnosti, na co si dát pozor?

Menší půjčky jsou vítané pro mnoho domácností, dokážou doslova vytrhnout trn z paty, když je finanční situace zrovna nejhorší. Je však ale nutné vybírat hodně pečlivě, protože všechny SMS půjčky zkrátka nejsou tak výhodnou záležitostí, jak se může na první pohled zdát. Takže – před čím je třeba varovat?

Půjčíte si vlastně hned, o to víc nad tím uvažujte

Nenechte se zlákat první nabídkou, kterou uvidíte. Dost možná to totiž bude sázka na špatného koně, když si vezmeme na pomoc dostihovou terminologii. Totiž, nabídek je na trhu několik desítek a ideální bude, pokud si uděláte čas a prověříte všechny. Dostupnost mikroúvěrů je na historickém maximu, tudíž se nemusíte ani v nejmenším obávat, že by snad nebyla k dispozici menší půjčka pro každého. Ale na co si dát dobrý pozor? Pojďme si to všechno shrnout v několika málo bodech, informací není nikdy dost!

  • Porovnejte si úrokovou sazbu a RPSN. Okamžitě tak zjistíte, jestli je tvrzení o nulových poplatcích navíc jen prázdná fráze. Tyto cifry jsou také jasným odkazem na to, která půjčka je atraktivnější nad jiné.
  • Je možné odložit splátku o týden nebo o měsíc, to vše za rozumný poplatek? Pokud to tak není a už při první žádosti o odklad musíte zaplatit velkou sumu, bude lepší se podívat pečlivěji i na jiné nabídky.
  • Nebojte se prověřit si poskytovatele. Někdy půjde o naprosto transparentní firmu, která je na trhu už dlouhá léta. Ale pokud jde o nabídku od úplného nováčka, který ještě nemá jméno a pověst, buďte opatrní!

Při výběru mikroúvěru je třeba opatrnosti, na co si dát pozor?

Půjčka rychle? Skutečně žádný problém! Řešení se nabízí v řádu několika minut, stačí se jen porozhlédnout, jak vlastně současný trh vypadá. Nechte si doporučit od nezávislého srovnávače a uvidíte, že problém s nedostatkem financí bude rázem vyřešen. Nebojte se jednat, osobní údaje nebudou poskytnuty třetí straně, vyřízení se obejde bez opravdu velmi intimních dat. Koho přeci zajímá, v jak velkém bytě žijete, zda s partnerem, manželkou atd.?  Nebankovní půjčka tyhle záležitosti neřeší, protože její poskytovatel ví, že prověřování bonity je běh na dlouhou trať. A klienti spěchají, chtějí peníze co nejdříve, takže důkladné prověření kvůli dvěma tisícovkám určitě akceptovat nebudou. Proč by také měli, že?