Prodej zlata raketově roste. Stejně jako cena zlata

Letos zlato ukázalo, že umí být skutečným „kamarádem do deště“. Přes klesající ceny akcií, krachující podniky, nevydělávající nemovitosti určené ke krátkodobému pronájmu i skomírající světovou ekonomiku bylo právě zlato ostrůvkem jistoty v marastu následků covidové epidemie.

Když se svět hroutí, investuje se do zlata

Proto cena zlata stoupá s ekonomickou krizí, válečném stavem i s pandemickými opatřeními. Nejinak je tomu i nyní. Za aktuální palivo růstu hodnoty zlata je považován Covid-19, slabá koruna a současně dezorientovaný systém. Četli jste přesný opak, že zlato aktuálně klesá? To je pouze krátkodobé a dočasné. Ale pro každého, kdo chce do zlata investovat, je to šance nakoupit jej levněji. Rozhodně tedy neváhejte.

I při první koronavirové vlně, kdy došlo k extrémnímu nárůstu ceny zlata, nastal nejdříve krátkodobý pokles. Pak už ale započalo tažení, které skončilo až prolomením dosavadního jedenáctiletého rekordu, a následně ještě jedním rekordem. Růst ceny zlata se nakonec zastavil na částce přes 2000 dolarů za trojskou unci. A finančníci tvrdí, že ještě letos nás čeká další zlatá horečka – tentokrát již naostro. Kde to skončí? Pravděpodobně by ještě v tomto roce mohlo zlato překonat 2300 dolarů za trojskou unci.

Jak zacházet se zlatem ve finančním portfoliu?

Rozhodně jej do svého portfolia vpusťte a nešetřete na něm. Stará poučka, že zlato by v investičním portfoliu mělo tvořit 5 až 10 % jeho objemu, již neplatí. Investoři se totiž ptají, do čeho tedy investovat zbývajících 90 až 95 % financí. Odpověď je v dnešní době jednoznačná: do zlata.

Trh se zlatem se dramaticky mění i z dalšího důvodu

Už dávno totiž nepatří jen do portfolia velkých a bohatých investorů. Oblíbili si jej i běžní drobní střadatelé, kterým již banky neumí ani na spořicích účtech nabídnout žádný zajímavý úrok. Malí investoři se učí nakupovat zlato v podobě zlatých investičních mincí, které lze koupit v menší nominální hodnotě, než je běžné u zlatých cihel, tedy u tradičních zlatých investičních slitků. Produkty jsou přitom pokud jde o hodnotu zlata zcela identické. Obojí nakoupíte ve specializované prodejně v pražském Obecním domě, ale též v e-shopu této firmy – na webové stránce Zlate-mince.cz.