Půjčka bez doložení příjmu je už žadatelům bohužel zapovězená

Dnešní doba sice přeje nebankovním půjčkám, stále se najde celá řada lidí, jejichž finanční situaci může vyřešit právě tato forma úvěru. Na druhou stranu, v poslední době se zpřísnilo jedno pravidlo pro poskytnutí. Půjčka bez doložení příjmu je dnes už mimo hru, žadatelé musí vždy dokládat pravidelný měsíční příjem.

Starobní penze, peněžitá podpora v mateřství, faktury OSVČ

Pokud si chcete půjčit peníze, musíte prostě doložit, že máte nějaké příjmy. Obecně není až tak důležité, v jaké výši budou. Jako doklad obvykle proto postačí i výměr peněžité podpory v mateřství od státu nebo starobní důchod. Požádat o půjčku samozřejmě mohou i OSVČ, kteří se prokáží příjmem z vydaných faktur, pochopitelně se dostane i na zaměstnance – ať už to bude v soukromém či státním sektoru.

Vyřízení půjčky je stále jednoduché, nezaměstnaným se ale ztížila pozice

Pokud jste dočasně nezaměstnaní, je to jistě velmi nevýhodné v mnoha ohledech. Bohužel se ani nedočkáte půjčky, nevyjímaje její krátkodobé varianty. Legislativa se totiž poněkud změnila, opatrnější jsou i nebankovní poskytovatelé půjček. Cesta k cíli tedy pro většinu stále vede, ale musíte doložit o dokument více – doložit svůj příjem. Pokud zrovna žádný nemáte, především proto, že jste aktuálně bez zaměstnání a registrovaní na příslušném Úřadu práce, je půjčka bohužel vyloučena.

Bohužel, zákony platí pro každého, pokud si tedy chcete oficiální cestou půjčit peníze, musíte mít práci, respektive lépe řečeno pravidelný příjem. Je v podstatě jedno, zda půjde o nějakou dávku od státu nebo příjem díky práci v pekárně, řeznictví nebo na stavbě. Důležité tu je, aby onen příjem prostě existoval a bylo možné jej samozřejmě písemně doložit, třeba výpisem z bankovního účtu za posledních několik měsíců. Půjčka bez doložení příjmu prostě už v dřívější podobě neexistuje.