Roční procentní sazba nákladů nejvíce napoví, hledejte ji u každé dnešní nabídky půjček

Při půjčce musíte zhodnotit všechna pro a proti, někdy je rizikem už jen samotné číslo uvedené u konkrétní nabídky. Totiž, RPSN znamená roční procentní sazbu nákladů a okamžitě se z něj dozvíte, o jakou částku meziročně přeplatíte jistinu. Samozřejmě, u mikroúvěrů roste do astronomických výšek, ale u dlouholetých půjček je jasným vodítkem už na první pohled. Jedno nebo dvouprocentní rozdíl je něco, nad čím je třeba důkladně pouvažovat…

Půjčky jsou dostupné v desítkách variant, jak si zvolit tu opravdu nejlepší na trhu?

Půjčování peněz má svá pravidla, na tom se jistě všichni shodneme. Měli bychom si především uvědomit, že půjčky se řídí řečí čísel víc, než bychom možná chtěli. Naoko příjemná televizní reklama pak řekne A, ale cifry u půjčky řeknou zase B, a nabídku bychom si měli mnohem důkladněji prostudovat, abychom alespoň trochu odhalili její negativa. V dnešní době je jistě každému jasné, že reklamní slogan sice hodně prodává, ale pokud nechceme prodělat, je třeba se zamýšlet v případě nutnosti půjčky nad všemi důležitými aspekty.

Hotovostní půjčka představuje jednu z možných variant, nezatracujte ji předem

Máte v jádru dvě možnosti – bezhotovostní převod peněz a hotovost přímo na ruku. Obojí má svá pro a proti, každému jistě vyhovuje něco jiného, protože co sto lidí, to sto různých chutí. Čeho všeho si všímat u nabídky, abychom pak neprodělali peníze zbytečně?

  • Jistě, většinou tu žádné nebudou, ale dočkáte se určitě lecčehos, kontrola je třeba!
  • Doplňkové služby. Aneb pojištění schopnosti splácet je jako životní pojistka, nikdy nevíte…
  • Pověst poskytovatele. I ta hraje svou roli, nechcete se přeci svěřit do rukou nováčků, že?

Dnešní půjčky přes internet mají své kouzlo i v rychlosti – své peníze můžete mít na účtu už během hodiny a často ještě podstatně dříve. Bez čekání a nekonečného vyptávání, které je tím, co mnohé zlobí vůbec nejvíce. Proč bychom měli prozrazovat něco ze svého soukromí, když by jistě postačily jen základní osobní údaje? A samozřejmě, je to pravda, postačí jen minimum dat, takže o tom, kde a s kým žijete nebo jestli máte doma kočku, se nemusíte nijak a nikomu svěřovat.