Kdy vám může digitalizace budovy ušetřit čas i peníze?

Kdy vám může digitalizace budovy ušetřit čas i peníze?

Digitalizace budov patří mezi oblíbené nástroje nejen mezi realitními makléři. Věděli jste, že může ušetřit spoustu času a peněz i vám?

Digitalizace objektu budov má spoustu výhod. A to nejen pro realitní kanceláře, ale také majitele domů nebo bytů. Chcete vědět, s čím může pomoci i vám? Přinášíme vám tři oblasti, kde laserové 3D skenovánídokáže ušetřit spoustu času i peněz.

Vizualizace oprav

Stavební pastorizace objektu přijde vhod především ve chvíli, kdy chcete digitálně vizualizovat rekonstrukci vašeho interiéru. Aby ale mohly být opravy spolehlivě vizualizovány, musí být na digitálním modelu nejdřív provedeny úpravy. Samotný digitální objekt vám tedy neukáže, jak bude váš byt vypadat po opravě. Výrazně ale usnadní další práce. V opačném případě by totiž musel být model vytvořen zcela od píky, což by vás stálo nejen více peněz, ale také času.

Prohlídka bez návštěvy

Vidět byt nebo dům na vlastní oči je vždy mnohem lepší. Pokud ovšem nechcete vážit dlouhou cestu, můžete si dům nebo byt, který si chcete koupit nebo pronajmout, prohlédnout s pomocí digitálního modelu. Sice to ještě není běžná praxe, celá řada realitních kanceláří ale po této praktice dávno sahá. Sami totiž dobře vědí, že osobní prohlídky stojí jak makléře, tak samotné klienty spoustu času. Díky virtuálním prohlídkám tedy mohou provést jen opravdové zájemce a uzavřít obchod mnohem rychleji. Ke spokojenosti obou stran.

Jednodušší prodej

Virtuální prohlídky nemají význam jen pro realitní kanceláře, ale také pro samotné prodejce. Ti totiž mohou bez pomoci realitky snáz ukázat interiér své budovy potenciálním zájemcům ještě před tím, než si jej přijdou sami prohlédnout. Fotky jsou sice skvělé, ale možnost virtuální prohlídky je v mnohem lepší možností. Nabízí totiž výrazně detailnější pohled na nabízenou nemovitost. Zájemce si navíc díky ní může snadno udělat představu o velikosti a rozložení bytové jednotky. A to se z fotek jen těžko poznává.