Jak urychlit založení s.r.o. společnosti

Rozhodli jste se, že se budete živit podnikáním? Pak vás pravděpodobně čeká založení společnosti. V ČR je nejoblíbenější formou „eseróčko“, jehož start je bohužel docela zdlouhavý. Ale nenechte se odradit, vše má své řešení.

Při zakládání společnosti byste se prvně měli vydat k notáři, s nímž sepíšete zakladatelskou listinu nebo společenskou smlouvu, pokud bude společníků více. Na tuto schůzku je potřeba se připravit a mít už rozmyšlené základní informace – sídlo, kapitál, zakladatele, předmět podnikání atd. To je ovšem teprve první krok na dlouhé cestě, jelikož společnost vzniká až zápisem do obchodního rejstříku.

Na úřadech ztrácíte především čas

Čas jsou peníze a na úřadech ho ve všech frontách ztratíte opravdu nemálo. Je potřeba navštívit živnostenský úřad, finanční úřad, informovat zdravotní pojišťovnu, zajít do banky kvůli podnikatelskému účtu. A po tom všem se vrátíte k notáři, který společnost zapíše do obchodního rejstříku. Můžete to sice udělat i samostatně, ale pak bude vyřizování o pár dní delší a několik tisíc korun dražší.

S ready made s.r.o. lze podnikat třeba už od zítřka

Nezdá se vám veškeré to vyřizování formalit? Nejste sami. Většina Čechů se shoduje na tom, že založení s.r.o. sice není složité, ale zbytečně se vleče. A v případě, kdy jste nažhavení do svého nového podnikatelského nápadu, vás může několikatýdenní čekání trochu odradit. Naštěstí existuje i další možnost.

Prodej ready made společností urychlí začátky podnikání. Stačí si najít poctivého zprostředkovatele, vybrat si firmu (zahraničí či českou, plátce nebo neplátce DPH) a veškeré formality mohou být vyřízené třeba již zítra. Odborníci vám poradí se vším včetně zařízení sídla vaší nové společnosti, tak se na ně neváhejte obrátit.

Pozor na výběr ready made

Ready made firmy jsou dvojího typu. Buď byly založeny čistě za účelem prodeje, nebo odkoupeny od někoho, kdo už je nepotřebuje. Jsou lidé, kteří s podnikáním z nějakého důvodu končí, ovšem celou společnost zahodit nechtějí. Takovým je k dispozici služba prodám firmu od Incorporated. Firma pak může být prodána někomu, kdo ji využije.

Pokud tedy zvolíte hladší start podnikání a budete mít zájem o ready made s.r.o., dejte si pozor na to, od koho nakupujete. Chtějte společnost s čistým štítem.