Jak získat půjčku, když nejsem zrovna svědomitý klient

Nejste svědomitým klientem, a přesto si chcete požádat o peníze? Jistě víte, že na úvěrovém trhu to pro vás nebude zrovna jednoduché, jelikož mnoho poskytovatelů vás odmítne. Naštěstí máme i dobrou zprávu, jelikož půjčky a úvěry se najít dají. A to s vysokou pravděpodobností, že zde bude vaše žádost schválena. Určitě to ale není v bankovním segmentu, jelikož tam musíte mít vysoké příjmy a čistou minulost, jinak na peníze nedosáhnete. My se proto podíváme do segmentu nebankovního, kde obvykle problém se získáním není – tedy podle toho, jakou zvolíte společnost.

Nebankovní spotřebitelská půjčka

Začít musíme dnes v podstatě klasikou, kterou můžeme nazvat jako spotřebitelská půjčka. Ta je v nebankovním segmentu velmi oblíbená, jelikož umí nabídnout celou řadu různých možností. Když bychom měli být konkrétnější, tak musíme říci, že lze vybírat z těch účelových, tak i z těch neúčelových. Dále nezapomínejme také na to, že lze získat peníze jak formou bezhotovostní, tak nemusí být problém ani s tím, když je požadována půjčka v hotovosti. Vyplacená přímo na ruku. Základní charakteristikou daných půjček je také to, že můžete získat desítky až stovky tisíc, které budete následně pravidelně splácet po dobu několika let.

Když jde o jednoduchost získání, je třeba říci, že s ohledem na příjem, nebo finanční minulost jsou podmínky celkem benevolentní. Zaujmout může také jednoduchost získání, a to s ohledem na rychlost a minimální papírování. Pokud jde o smlouvu, může se k vám dostat různými způsoby:

  • Prostřednictvím elektronické pošty
  • Kurýrem nebo jinou přepravou
  • Díky obchodnímu zástupci společnosti

Půjčka ručená nemovitostí

Podívejme se na možnost číslo dvě, kterou půjčka ručená nemovitostí. I tu nejdete v nebankovním segmentu a i ta je pro klienty celkem zajímavou možností. Když se na ni podíváme blíže, je třeba říci, že podmínky získání jsou ještě jednodušší, než v předchozím případě. A to pokud jde o příjem, nebo finanční minulost. Na co ale nelze zapomínat, to je nutnost vlastnit nemovitost. Výše půjčky se poté odvíjí od toho, jakou hodnotu konkrétní nemovitý majetek má. Ručit lze v podstatě čímkoliv, od domů a bytů, přes pozemky, až po různé výrobní, skladovací, stejně jako například i rekreační objekty. Pokud mají dobrou hodnotu, není problém získat třeba i miliony korun.

Hitem na tomto druhu půjček je i celkem rychlé vyřízení, jelikož ne vždy je nutný plnohodnotný odhad – jako při žádosti o hypotéku. Rizikem této možnosti je ale situace, kdy o nemovitost přijdete. To se může pochopitelně stát ve chvíli, kdy přestanete splácet. Pokud si myslíte, že problémy mít nebudete žádné, je to cesta, jak se dostat k penězům, i pokud nejste příliš svědomitým klientem.

Mikropůjčky

Pravděpodobně to nejzajímavější, co dnes v segmentu problémových klientů vůbec existuje. Mikropůjčky jsou unikátní hlavně z toho důvodu, že žadatele neprověřují téměř vůbec. A to s ohledem na příjem, nebo finanční minulost. I díky tomu dokážou půjčit mnoha různým skupinám lidí, kterým banky, ale ani jiné nebankovní společnosti peníze nedají. Jsou to třeba:

  • Studenti
  • Matky na mateřské dovolené
  • Důchodci

Pochopitelně mají na půjčku velmi často nárok i lidé v registrech, nebo ti s malým a nepravidelným příjem. Tedy v podstatě každý. Jedním z ideálních představitelů může být Ferratum půjčka, která u nás patřila mezi první poskytovatele tohoto segmentu. Dnes láká na celkem zajímavou nabídku, kdy může půjčit až 10 000 Kč, na dobu 45 dní. Tím ale výhody nekončí. Tento poskytovatel ukazuje, že i problémový klient má možnost získat finanční prostředky výhodně. Pokud vám stačí suma 9 000 Kč, je možné ji získat zcela zdarma. Tedy jak bez úroku, tak pochopitelně i s nulovým RPSN.