Chcete darovat méně tradiční dárek? Zkuste mince ze zlata

Snažit se být za všech okolností originální je ve většině případů velice namáhavé a samozřejmě nakonec i nemožné. To platí i o vymýšlení dárků. Čím více rodinných příslušníků, potažmo přátel máte, tím je to složitější.

Většina lidí nakonec sahá po osvědčené dvojkombinaci lahev a bonboniéra, nicméně tady můžete být přeci jen trochu invenčnější. Místo dobrého pití nebo mlsání je možné svému blízkému darovat třeba zdobnou zlatou minci.

Uděláte tím obdarovanému radost

V našich zeměpisných šířkách není úplně běžné používat mince jako dárek, ovšem ve světě se jedná o poměrně rozšířený jev. Navíc tyto mince nejsou pouze hezké, ale mají i svou hodnotu, která může během následujících měsíců a let ještě růst. Nedarujete tak pouze hezký předmět do vitríny, ale i cennost, jejíž hodnota bude stoupat.

Když má člověk svátek, narozeniny, výročí svatby, při křtinách či jiných význačných příležitostech se nedarují pouze klasické mince, ale většinou verze s nějakým věnováním, případně obsahující konkrétní jména.

Často je možné tyto penízky obohatit o různé obrazce či nápisy. Na minci můžete nechat vyrýt titulznamení zvěrokruhu, případně cokoliv jiného. hodně záleží na vaší fantazii a také na velikosti volné plochy, kterou mince má.

Mince rozhodně nepatří apriori mezi dárky pro muže. Jejich kouzlu může snadno propadnout i nejedna žena. Křehčí pohlaví sice dává stále přednost spíše ozdobám na sebe, nicméně ne vždy je vhodné kupovat ženě šperky. Mincí však dotyčnou nemůžete urazit nikdy.

Zbohatnutí

Mnohé kousky se navíc řadí mezi takzvané investiční zlato, díky čemuž se na nich dá i zbohatnout. Hodně zde záleží hlavně na množství, ryzosti zlata a také vhodné příležitosti. Ne vždy se totiž vyplatí zlato prodávat. Než nastane ten pravý čas, určitě mějte mince dobře schované, ideálně v trezoru.