Cloud služby, zálohování a CRM software. Svatá trojice pro podnikatele

Cloud služby, zálohování a CRM software. Svatá trojice pro podnikatele

Ať už podnikáte v jakémkoliv odvětví, každopádně budete využívat moderní technologie. Usnadní vám práci, dost možná ji i urychlí a zefektivní. Do začátku asi půjde o poměrně velkou investici, jelikož téměř každý dobrý software něco stojí. My si však představíme tři oblasti, do nichž se určitě vyplatí investovat.

Jste začínající podnikatel, nebo naopak zkušený hráč na trhu? Na tom nesejde. Pokud chcete něco změnit a modernizovat své podnikání, není na co čekat. Zařiďte si následující:

1. Cloud služby a kancelář v cloudu

Naučte se programy neinstalovat, ale používat místo toho cloud služby. Ušetříte místo v počítači, navíc budete moct na dokumentech spolupracovat všichni s celým týmem a změny uvidíte v reálném čase. Kromě toho, pokud nějaký dokument vytváříte v cloudu, nemusíte se starat o jeho ukládání. Je uložený online, dostanete se k němu odkudkoliv, kde máte internetové připojení, a častokrát i z libovolného zařízení – třeba z telefonu.

2. Zálohování dat

Data mají dnes velkou cenu. Co byste dělali, kdyby se vám teď rozbil počítač a už nikdy jste se nemohli dostat ke všem těm souborům, které v něm máte uložené? Nejspíš byste příliš šťastní nebyli. Tak se proti takové situaci pojistěte! Pořiďte si externí hard disk, na který budete firemní data kopírovat, nebo rovnou i zálohovací software, jenž bude místo vás hlídat, co se v počítači změnilo, a provede zálohování dat automaticky. Případně zálohujte do cloudu.

3. CRM software pro analýzu zákazníků

Každá firma má nějaké své odběratele, zákazníky a měla by si jich vážit. Bylo by vhodné zkoumat jejich chování a snažit se udělat maximum pro to, aby se tito zákazníci vraceli, doporučovali firmu dál a šířili o ní pouze dobré informace. Velmi významnou měrou k tomu může dopomoci CRM software, který pomáhá analyzovat chování zákazníků a hledat v něm jednoznačné vzorce.

Do těchto tří oblastí se rozhodně vyplatí investovat každému podnikateli. Dál už záleží na vašem oboru působení.