S manipulační technikou je přesun materiálu snadnější a rychlejší

Pod termínem „manipulační technika“ se skrývá pestrá škála nástrojů a pomůcek, jejichž účelem je vylepšit podmínky skladových prostorů. Společnosti, jež disponují sklady, nechtějí jednoúčelovou techniku, ale hledají sofistikovanější řešení, což si výrobci manipulačních přístrojů uvědomují.

Pokud bychom měli definovat, co je to manipulační technika, potom se jedná o různé stroje a vozíky, které mají šetřit nejen čas, ale také fyzicky namáhavou práci.

Co zahrnuje manipulační technika?

Opravdu se jedná o poměrně širokou kategorii, o které bychom mohli napsat stovky řádků, avšak zaměříme se pouze na nejpoužívanější prostředky, mezi něž spadají pohyblivý regálový systém, paletový vozík, skladový vozík, nízkozdvižný a vysokozdvižný vozík, rudl, teleskopický manipulátor či tahač. Občas nastanou situace, kdy se neobjedete ani bez různých doplňků, jako jsou lana a řetězy.

Při výběru manipulační techniky se budete rozhodovat, jakou formou má být poháněna. V současné době se do popředí prodírá elektrické provedení, nicméně některé firmy si raději připlatí a investují do vozíků poháněných sluneční energií.

Co je to paletový vozík a kde ho koupit?

Ve skladech a výrobních halách jsou nenahraditelnými pomocníky paletové vozíky, jež slouží k jednoduché manipulaci se zbožím a materiálem. Jelikož se jedná o poměrně nákladnou záležitost, můžete z počátku koupit bazarový přístroj. Stačí do vyhledávání zadat „paletový vozík bazar“ a hned se vám objeví několik použitých kousků za přijatelné ceny.

Důležité je, aby výrobce garantoval, že techniku můžete používat i v prostředí, ve kterém se pracuje s chemií, potravinami či farmaceutickými výrobky.

V této specifické oblasti působí společnost SEMAT HB, která se zabývá prodejem nové i bazarové manipulační techniky. Zajišťuje také záruční a pozáruční servis. Více informací o společnosti a nabídce najdete přímo na stránce semathb.cz.