3 nevýhody nebankovních půjček

V poslední době jsou poměrně populární půjčky – tedy hlavně ty nebankovní. Jsou tu totiž pro nás kdykoliv, když potřebujeme, a jsou vyřízeny takřka ihned. Není se čemu divit, když jsou nebankovní půjčky tak oblíbené, když nám slibují peníze na bankovním kontu do několika málo minut. Pokud se tedy rozhodneme vzít si tuto půjčku, ať už z jakéhokoliv důvodu, je třeba mít na mysli i nevýhody, které tyto půjčky skrývají. Ano, skutečně se dají najít i nevýhody, které mohou půjčování z nebankovních institucí trochu zkomplikovat.

O nebankovních půjčkách se všude píše jenom to dobré. Jsou to přece půjčky, které jsou vyřízeny takřka ihned, tudíž nám přijdou peníze do několika minut, ale už si málokdo uvědomuje, že tyto půjčky mohou být i poměrně nevýhodné. Stále se vidí jenom to, že si je můžeme zřídit z pohodlí domova, že si můžeme nastavit výši splátek, aby nám to vyhovovalo. Pojďme si proto nyní zmínit i tu temnou stránku nebankovních půjček. Tady jsou tři nevýhody nebankovních půjček, které je nutné mít na paměti, pokud se rozhodnete sklouznout do spárů těchto rukou.

1) Málo poboček

U nebankovních institucí se většinou nedočkáte kamenné pobočky. Možná jedné nebo dvou v celé republice. Jelikož však většina nebankovních institucí, která nabízí nebankovní půjčky, nemá svou vlastní pobočku, nemůžete se mnohdy osobně zeptat na daný úvěr, pokud mu nerozumíte. Vše je vám vysvětleno po telefonu, pokud to tedy tamní operátoři zvednou. Jenže po telefonu to mnohdy nemusíte dobře chápat, a tak mnohdy od nebankovní půjčky upustíte.

2) Poplatky za zřizování a vyřazení

Ve velké většině se setkáme i s tím, že nás bohužel hned na začátku „oškubou“. Bohužel se přijde s tím, že se platí nějaké poplatky za zřizování úvěru, což je samozřejmě zarážející, když na stránkách o tomto nebyla ani řeč.

3) Půjčování jenom několik málo tisíc

Bohužel je však nutné poznamenat, že na nebankovní půjčce neshrábneme několik set tisíc korun, ale jenom několik desítek tisíc korun. Většinou je limit zhruba dvacet až padesát tisíc korun a přes to vlak zkrátka nejede.