Digitální vizitka Face Wallet se mění – rozšiřuje se o digitální peněženku a uchází se o zájem Facebooku

Projekt Face Wallet, jehož hodnota je odhadována na desítky milionů dolarů, se nově prezentoval v Silicon Valley a jeví o něj zájem finanční skupiny. Rozhodně stojí za to služby projektu vyzkoušet.

Od digitální vizitky k digitální peněžence, která má už nyní náskok

Původně byl projekt Face Wallet spuštěn jako digitální vizitka. Byla to jednoduchá, a přitom průkopnická myšlenka poplatná dnešní digitální době – vyměnit papírové vizitky za digitální, pro sebe, pro firmu, pro každého zaměstnance. Samozřejmě tak, aby fungovala na kterémkoliv digitálním zařízení, včetně mobilního telefonu. K využití nepotřebujete žádnou speciální aplikaci. Sdílení je snadné pomocí e-mailu, SMS i QR kódu. Základní verze je navíc plně použitelná a zcela zdarma. Rozšířená má formu placené měsíční služby s mnoha dalšími bonusy navíc, jako je například ověření profilu, hromadné rozesílání vizitky, zápis do katalogu či přednostní vyhledávání.

Nyní tvůrci digitální vizitky plní slib, že jenom u ní nezůstane, a projekt rozšiřuje nově digitální peněženka. Uživatelům bude sloužit pro schraňování bitcoinů, ale též tokenů. Avšak peněženka je již nachystána i pro obchodování s měnou Libra coin, kterou chystá spustit Facebook. Libra coin platební token má být krytý košem fiat měn (měny s nuceným oběhem) a vládních dluhopisů, a bude usilovat o to, aby byla běžně dostupnou digitální měnou.

Vstupte do světa digitálních měn i digitálního obchodování

Nová digitální peněženka na Face Wallet je připravena lidem zpřístupnit digitální měny a tokeny. „Před mnoha lety, když se zrodila myšlenka Face Wallet, jsme měli jen mlhavé představy o jejím plném využití. Nyní však s příchodem tokenů a digitálních měn nachází služba Face Wallet své plné využití. Chceme ji zpřístupnit po celém světě statisícům uživatelů,“ říká zakladatel unikátní české služby Aleš Erbr.

Peněženka běží aktuálně v testovací BETA verzi. Vyzkoušet si ji můžete též. Stačí si vytvořit vizitku a přidat službu digitální peněženky. Vše uděláte snadno přes mobilní telefon. Společnost v současné době uvolňuje akcie a jako příznivec tokenizace firem rovněž své tokeny, které si budou uživatelé a investoři moci koupit a následně pak tyto prostředky zhodnotit.