Rodinný podnik – jak originálně vybavit prodejnu?

Interiér obchodu je pro prodej zásadní. Mít pouze kvalitní sortiment nestačí, je potřeba vytvořit takové prostředí, kde se bude zákazník cítit příjemně, rychle a snadně najde vše co hledá a obchod ho zaujme natolik, že se bude do obchodu vracet. Proto je vybavení prodejen a obchodů tak klíčové. Jak vybavit prodejnu originálně a funkčně? Máme pro vás pár tipů.

Začněte od prostoru

Prostor prodejny samozřejmě úzce souvisí s jejím vybavením. Myslete na to, že by vybavení mělo korespondovat s atmosférou prostoru. Tím je myšleno, pokud svůj obchod nebo prodejnu zařizujete v historickém domě je dobré volit tradičnější zařízení a naopak do moderního minimalistického prostoru můžete volit odvážnou modernu.

Rodinný podnik – jak originálně vybavit prodejnu?

Výhodou starších prostorů je právě ta atmosféra, což může být pro vaše podnikání obrovská výhoda. Lidé mají rádi příběhy, prostory, které mají duši. Zařiďte svou prodejnu i nábytkem a vybavením, které mohou příběhy vyprávět a přivedou zákazníky přímo ke zboží. Nemusíte nutně volit klasické regály do obchodů, pulty a vitríny.

Co nesmí chybět

Ať už se rozhodnete svou prodejnu nebo obchod zařídit tradičně nebo pustíte uzdu své fantazii, jsou určité prvky, které vám nesmí chybět ani v jednom případě. Jedná se o prodejní systém a k němu patřící hardware a software. Dále také technika na identifikaci zboží.

V případě prodeje potravin, také nezapomeňte na váhy, které budou tisknout účtenky nebo etikety s čárovým kódem a vážící systém. To vše je dobré zařídit tak, aby to bylo součástí prodejního pultu.

Univerzální regály a vitríny

Zvláště při zařizování větších obchodů s potravinami využijete klasické kovové regály. Kovové regály jsou jako vybavení obchodů ideální. Jejich výhodou je variabilita, vysoká nosnost a také možnost vytvářet velké regálové systémy. Dají se doplnit o háčky, boxy a přepážky a jednotlivé police přizpůsobit konkrétnímu zboží.

Rodinný podnik – jak originálně vybavit prodejnu?

Využijte běžný nábytek

Nový nebo renovovaný nábytek vždy dokáže vykouzlit příjemnou a přátelskou atmosféru, a o to jde. Chcete přece, aby se u vás zákazníci cítili dobře, nakupovali a pravidelně se vraceli. Zvolte jako prodejní regály klasické police a poličky, místo prodejních pultů pulty kuchyňské a místo regálů na knihy klasické knihovny a nebojte se využít běžné úložné prostory.

Kuchyňská linka jako pult

Chcete prodávat pečivo, dorty nebo jiné dobroty? Zařiďte svou prodejnu jako vlastní kuchyň. Vytvořte v zákazníkovi pocit, že je jako u sebe doma v kuchyni. Kuchyňské linky a pulty nabízejí celou řadu úložných prostor a míst pro vystavení, takže zboží bude mít své místo.

Obchod a elektronikou jako výstava

Samozřejmě ne vždy jsou takové alternativy vhodné. Například pro obchod s elektronikou vyžaduje klasické kovové regály, kde bude zboží vystavené. Ale i v případě elektroniky nemusí jít o běžné okoukané vybavení. V současné době fungují obchody s elektronikou spíše jako výstava vybraných produktů. Dejte tak zboží dostatek prostoru, aby mohlo vyniknout.

Rodinný podnik – jak originálně vybavit prodejnu?

Netroufáte si? Využijte firmu

Chcete mít originální interiér prodejny, ale netroufáte si na jeho vytvoření nebo na to nemáte čas? Nevadí. Využijte pomoci odborných firem, které navrhnou optimální řešení, které bude obsahovat logické rozmístění vybavení, mohou s jeho výběrem a celkovým zařízením obchodu. Do jaké míry si necháte poradit je jen na vás.