Jak důkladně ochránit firemní majetek? Pomohou moderní bezpečnostní prvky

Jako majitelé firmy byste neustále měli mít dokonalý přehled o tom, co se děje s majetkem společnosti. Zloději se v dnešní době nezastaví prakticky před ničím. Investice do bezpečnostních prvků je zásadním počinem, díky němuž svůj majetek ochráníte. Existuje přitom celá řada možností.

Zajištění vstupů

Máte-li vlastní sklad, obchod či kancelář, vždy je důležité důkladně zabezpečit všechny vstupy – vchodové i zadní dveře a okna. Zejména pokud jsou v přízemí, je vhodné využít například kovových rámů a mříží, které výrazně znesnadní proniknutí cizích osob dovnitř objektu. Nesmíte zapomenout ani na kvalitní bezpečnostní dveře.

V dnešní době už jsou samozřejmostí rovněž alarmy, které se aktivují v případě, že se v objektu nenachází žádné osoby. Jsou-li napojené na bezpečnostní službu, v okamžiku vniknutí cizího subjektu vás ihned zalarmují a na místo vyšlou ochranku.

Kamerové systémy

Nachází-li se v objektu cenný majetek, je praktické si pořídit kamerový systém. I v tomto směru je z čeho vybírat. Klasické analogové kamery jsou základem. Umožní vám sledovat, co se uvnitř objektu či v jeho okolí děje. Slouží zároveň i jako případný důkaz, pokud jsou propojené s nahrávacím zařízením.

Využít lze i moderní verze – termokamery a IP kamery. První zmíněná varianta dokáže detekovat tepelné záření uvnitř objektu. Zjistíte tak nejen to, zda se v místnostech pohybují nějaké osoby, ale máte možnost všimnout si tepelných ztrát v potrubním systému apod. IP kamery jsou pro změnu moderním prvkem, díky němuž můžete vše uvnitř firemního objektu sledovat neustále online, tedy například i ve chvíli, kdy jste doma. Stačí se pomocí stolního počítače, tabletu či chytrého telefonu připojit k internetu.

Možností zajištění firemního majetku je mnohem více. Výše uvedená zařízení a systémy by ale nikde neměly chybět.