Hlídejte si cenu zlata. Jde o vaši investici

Mezi nejoblíbenější komodity pro investici již po několik staletí patří zlato. Jde o cenný kov, jehož hodnota se zpravidla drží nad úrovní inflace. Právě teď by mohla být nejlepší doba na přikoupení této investice. Ale jak poznat, že je cena za zlato opravdu výhodná? S tím vám může pomoci i následující článek.

Pro koho je investování do zlata vhodné?

Obecně je investiční zlato vhodné víceméně pro každého. Pro jeho nákup nepotřebujete žádné speciální znalosti. Jde o konzervativní investici s poměrně malým rizikem. Běžně se tak doporučuje, aby zlato tvořilo alespoň desetinu celého vašeho majetku. V dobách před možnou krizí a při zvyšování inflace můžete bez obav objem zlata navýšit a chybu jistě neuděláte.

Žádná česká mincovna investiční zlato ve formě zlatých cihel nevyrábí. Mezi producenty světově uznávaných zlatých cihliček nepatří ani žádná slovenská mincovna. Když si tedy budete chtít koupit zlatý slitek, bude s největší pravděpodobností pocházet ze švýcarské rafinerie.

Pohlídejte si nejvýhodnější cenu

Před samotným nákupem se podívejte na to, jaká je aktuálně cena zlata na burze. Půjde o výchozí hodnotu, podle které se můžete orientovat v nabídce jednotlivých prodejců. Údaj o burzovní ceně zkombinujte také s hledáním nejvýhodnější ceny v rámci daných obchodů. Rozdíly mohou být až 10 %, což je v případě, kdy chcete zakoupit větší objem zlata, již značná suma.

Zlato nakoupíte v kamenném obchodě i přes internet

Pro nákup investičního zlata nemusíte chodit daleko. Kromě kamenných obchodů celou transakci hravě zvládnete i na prověřených internetových e-shopech. V takovém případě si prověřte, že jde o solidní společnost a nákup zlata je naprosto bezpečný, aby celá investice proběhla bez problémů.