I botník by měl být stylový a moderní. Poradíme vám, jak ho vybrat

První místnost, se kterou se setkáváte pokaždé, co přijdete domů, je jednoznačně předsíň, a proto by měla být reprezentativní, útulná, stylová a moderní. Pravděpodobně nám dáte za pravdu, že nenahraditelnou součástí předsíně je botník, jenž nastolí v botách jednoznačný pořádek. Pokud navíc sáhnete po variantě, která je nejen praktická, ale i po vzhledové stránce poutavá, máte vyhráno. V následujících řádcích vám prozradíme, jaké botníky vůbec existují.

Podle čeho vybrat botník?

Prvně by vás měla zajímat jeho hloubka, ideálně okolo 35 až 40 centimetry, protože jedině tak nemusíte boty nijak mačkat a ohýbat. Do menších předsíní se hodí vyklápěcí botníky, u nichž je ta výhoda, že jsou hluboké pouze 17 centimetrů, a tím pádem šetří dostatek místa. Zaměřte se také na to, zda botník disponuje odvětráváním. Přece jen, v některých botách jste po celý den, a potom z nich odchází nepříjemný odér, který je potřeba dostat z botníku pryč právě skrze odvětrávací prvky.

Zejména během deštivých dnů oceníte, pokud je botník snadno omyvatelný. Sehnat se dají i alternativy, které zahrnují nejen prostor pro boty jako takové, ale i třeba zásuvky na krémy, lžíce na boty a další doplňky.

Jaký systém ukládání bot zvolit?

Dále se botníky rozdělují podle toho, jakým způsobem se do nich ukládají boty. Systém zvolte dle prostorových možností vaší předsíně. V případě, že má botník police, můžete do něj klidně uložit i vyšší obuv, tedy kozačky a holínky. Počítejte však s tím, že takový kus nábytku zabere docela dost místa. Sehnat se dá i provedení „botník lavice“, jenž nabízí i místo k sezení.

Ideálním řešením do menších předsíní je vyklápěcí botník, do něhož se boty ukládají takzvané „nastojato“. Bohužel, kvůli malé hloubce bývá nestabilní, a tak se často doporučuje připevnit ke zdi.

Jestliže hledáte internetový obchod, kde byste mohli boty zakoupit, podívejte se do pestrého produktového portfolia e-shopu Dona-Shop.cz.