Jak na konsolidaci půjček bez zbytečných chyb?

Půjčování peněz je stále velmi oblíbené a často pomáhá řešit mnoho problémů. Ale když se na to jde špatně, může i zdánlivě nevinná půjčka přinést starosti. Jak to udělat, abychom všechno s přehledem zvládli a nezaplatili zbytečně hodně? Podívejte se, jak co nejlépe vybrat půjčku a jak si následně poradit s její konsolidací.

Vybírejte si solidní finanční produkty

Prvním předpokladem pro úspěšné úvěrování je půjčka vybraná přesně podle toho, co konkrétně potřebujete. Jinak vybíráme hypotéku a rozdílně postupujeme při volbě úvěru na nákup automobilu. Využijte přehledného srovnání finančních produktů na internetu a pečlivě si porovnejte všechny dostupné nabídky. Jaké jsou nabízené úrokové sazby? Jak jsou na tom poplatky a kolik dnů máte na splacení? To všechno zvažte a orientačně si vypočítejte, kolik přeplatíte. Následně si zvolte nabídku, která se tváří nejvýhodněji a poskytovatele si proklepněte na internetu.

Přesně tolik, kolik potřebujete

Lákavá online půjčka ihned na účet vás může navnadit natolik, že si půjčíte o něco navíc, než doopravdy potřebujete. Řeknete si, že si konečně pořídíte ten dražší mobil a konečně si uděláte radost. Jenže co nastane při splácení? Pokud to máte pečlivě promyšlené a propočítané i s náležitou rezervou, není se o čem bavit a směle se pusťte do toho. Ovšem v případě, kdy je vaše představa úhrady splátek nereálná, můžete narazit na nepříjemné potíže. Základem každého čerpání úvěru by tedy měla být střízlivá úvaha o tom, co dokážete platit v rámci jednoho měsíce. Solidním finančním produktem je například půjčka od České spořitelny, kde se můžete přímo poradit o vhodné výši a správném nastavení splátkového kalendáře.

Chytrá a efektivní konsolidace

Konsolidace půjček pomáhá řešit starosti v případě, když čerpáte několik úvěrů najednou. Vybrané půjčky se sloučí pod jednu u vybrané společnosti, kde vám nabídnou výhodné podmínky. Konsolidace půjček KB má velmi flexibilní podmínky a vejdou se vám do ní úvěry až o celkové hodnotě 2 500 000 korun. Výhodou sloučení je fakt, že se již staráte pouze o splácení jedné půjčky a nemáte strach, kdy na něco zapomenete. Při výběru vhodné nabídky pro sloučení platí podobná pravidla jako při samotném výběru první půjčky. Porovnejte všechny dostupné nabídky a následně si zvolte, která vám vyhovuje nejvíce.

Půjčky těsně před výplatou

Čerpání úvěrů má mnohdy víceméně neplánovaný charakter, kdy se vyskytnou události, které nás donutí zapřemýšlet nad finančními zdroji v podobě půjčky. Jedná se například o dny před výplatou a nečekané výdaje. V takovém případě se může hodit rychlá půjčka, jakou je SOS credit. Je však dobré mít na paměti, že nesmíme zapomínat na splácení dalších splátek, a snažit se nekombinovat příliš půjček, abychom se nedostali do dluhové pasti. Občasné neplánované půjčování je v pořádku, ale musíme si správně promyslet další postup a nepřecenit své možnosti a finanční potenciál.