Máte někoho spolehlivého na vedení daňové evidence?

Cokoliv, co souvisí s daněmi, by podnikatel neměl podceňovat. Chyby se člověk dopustí snadno a následky v podobě pokut jsou nemilým důsledkem. Rádi byste se chybám vyhnuli? Najděte si na vedení účetnictví odborníka. Je však nutné, aby šlo skutečně o specialistu, na něhož se můžete spolehnout.

Vedení daňové evidence

Nejdříve si pojďme ujasnit, co znamená vedení daňové evidence. Možná vám napoví to, že v dřívější terminologii bylo označované jako „jednoduché účetnictví“. Týká se lidí podnikajících jako OSVČ.

Jde o činnosti, které zahrnují zpracování a vedení daňové evidence, zpracování deníku příjmů a výdajů, vedení a zpracování pokladní knihy, vedení a zpracování knihy pohledávek a závazků, vedení dlouhodobého majetku a jejich nákladových odpisů, ale také sem patří příprava ročních účetních závěrek, přiznání k silniční dani, srážkové dani atd.

Plátci DPH mají navíc záznamní povinnosti a musí zpracovávat kvartální či měsíční přiznání k DPH.

Obraťte se na specialistu

Rozhodli jste se svěřit účetnictví specialistovi? Pečlivě ho vybírejte. Mějte na mysli, že vybraný člověk, či zvolená firma se dostanou k vašim citlivým finančním údajům, a proto byste měli odborníkovi důvěřovat.

Preferujte někoho s dlouholetou zkušeností a kvalitními referencemi. V neposlední řadě se zajímejte, co všechno budou služby zahrnovat. Možná nepotřebujete „jen“ vedení daňové evidence, ale celkové vedení firemního účetnictví, vedení mzdové a personální agendy či další služby.

Dále si ještě zjistěte, jak budou vypadat výstupy a ujasněte si další podrobnosti spolupráce. Samozřejmě se řiďte i cenou. Nízké náklady na účetnictví však nesmí být na úkor jeho kvality.

Najděte si i vy specialistu na účetnictví, kterému s důvěrou svěříte tento úkol. Vy se budete moci naplno věnovat obchodní činnosti ve vaší firmě.