Zlato je jednou z nejlepších forem investic

Po staletí je zlato považováno za jedno z nejoceňovanějších aktiv, přičemž ani v současné době tomu není jinak. V dlouhodobém horizontu si tento drahý kov udržuje vysokou hodnotu, a to i během ekonomických krizí. Bohužel, koronavirová pandemie se také podepisuje na globální ekonomice, a proto se investoři pouští do diverzifikace portfolia.

Velice dobrou investicí je nemovitost, nicméně v takovém případě potřebujete miliony korun. Jestliže však nemáte k dispozici tak vysokou částku, zaměřte se na investiční zlato, na které se zaměřují i následující řádky.

Poptávka po zlatu je vysoká

Zlato je velice žádané ve většině průmyslových odvětví. Svět se neustále vyvíjí a ubývá těžebního průmyslu. Horníci už nepřijímají tolik projektů, jako tomu bylo v minulosti, a to z bezpečnostních důvodů i vzhledem k ekonomické nejistotě. Přestože se zlato netěží v takovém množství jako dříve, stále je velice žádané.

Vzhledem k omezeným zásobám a neustále rostoucí poptávce cena drahého kovu roste. Stejný trend se předpokládá i nadále.

Zajištění proti inflaci

Na rozdíl od jiných investic, které jsou náchylné k inflaci, investiční zlato představuje ochranu proti inflaci. Ať už hodnota měny jednotlivých zemí klesá, nebo stoupá, hodnota zlata tím není nijak ovlivněna. Zlato se navíc neopotřebovává, naopak se zhodnocuje, nebo si zachovává stejnou hodnotu.

Zlato je univerzální a vysoce likvidní

Univerzálností máme na mysli to, že zlato je uznáváno kdekoliv na světě. Slitek si můžete koupit třeba v České republice, ale bez problémů ho prodáte na druhé straně planety. Zapomenout nesmíme ani na to, že zlato má v porovnání s většinou ostatních investic velmi vysokou likviditu.

Chcete si koupit investiční zlato ve formě slitku či mince? Podívejte se do pestrého portfolia prodejce, kterého najdete v Obecním domě v Praze.