Máte prázdnou peněženku a záznam v registru? Máme pro vás řešení

Získat půjčku je v dnešní době velmi snadné – už není nutné chodit do banky nebo na pobočku nebankovní společnosti, ale vše se dá vyřídit během několika minut přes počítač. Internetové rychlé půjčky jsou pro mnoho lidí lákavé, negativním jevem je ale množství lidí, kteří svoje závazky nesplácejí a dostávají se do dluhové spirály. Jedním z nepříjemných výsledků nesplácení je záznam v registru dlužníků, na jehož základě tito lidé nemohou dostat půjčku v bance a mohou mít problém i se sjednáním služeb u poskytovatelů telefonních, televizních nebo internetových služeb.

Půjčky bez registru jsou výhradně nebankovní

I se záznamem v registru půjčku dostat můžete a jejich výběr je docela pestrý. Musíte se ale smířit s ním, že se jedná výhradně o nebankovní půjčky, klasický úvěr od banky v tomto případě získat nejde. Nebankovní půjčky bez kontroly registru nabízejí jak známé společnosti typu Provident Financial nebo Zaplo.cz, tak i spousta menších poskytovatelů, kteří se na rizikové klienty více zaměřují.

Potřebujete jen pár tisíc? Vybírejte z půjček s nulovým úrokem

Pokud máte zápis v registru SOLUS (případně v jiném registru dlužníků), měli byste být obzvláště opatrní při sjednávání půjčky. Společnosti nebo fyzické osoby, které tyto úvěry nabízejí, nejsou vždy poctivé a snadno můžete narazit na silně nevýhodné nabídky, extrémně vysoké úroky nebo dokonce vyložené podvodníky, kteří pouze inkasují peníze, ale půjčku lidem nedají.

Jestliže potřebujete jen malou částku na pár týdnů, určitě dejte přednost společnostem, které nabízejí první půjčku zdarma – patří mezi ně např. CreditAir, Via SMS, Ninja půjčka nebo BB půjčka. Je úplně zbytečné platit vysoké úroky a poplatky, když lze získat půjčku zadarmo bez jakéhokoli poplatku.

Máte prázdnou peněženku a záznam v registru? Máme pro vás řešení

Prověřené půjčky bez registru a jejich limity

U lidí se záznamem v registru je vyšší riziko, že svoji půjčku nebudou splácet a tak jsou limity těchto půjček logicky mnohem nižší, než u standardních úvěrů. Většinou se jedná pouze o tzv. mikropůjčky, kde lze získat jen několik tisíc,neplatí to ale vždy – např. Smart půjčka nabízí až 70 000 Kč na 16 měsíců. Podmínkou je ale pravidelný příjem, který je nutno doložit.

U menších úvěrů jsou pak limity různé, např. u Ninja půjčky je maximum 4 500 Kč, u Via SMS 6 000 Kč, u Zaplo.cz 8 000 Kč atd. Vyšší částku mohou získat stálí klienti, kteří už alespoň jeden úvěr řádně splatili, i tak jsou ale u těchto společností maximální limity relativně nízké. Opravdu vysoké úvěry se při záznamu v registrech dají získat pouze se zárukou. Příkladem jsou např. půjčky se zárukou nemovitosti, které u nás nabízí více společností, z těch prověřených a solidních můžeme jmenovat např. Acema Credit nebo HK Investment.

Pokud si nejste jistí, požádejte si o výpis z registru

Co když si ale nejste 100% jistí, jestli záznam v registru máte? V tom případě si požádejte o výpis z registru – sice se jedná o placenou službu, ale poplatek není zas tak vysoký a rozhodně pro vás bude lepší, když budete vědět na čem jste. Např. u nejznámějšího českého registru SOLUS si lze o výpis požádat prostřednictvím jejich webových stránek, kde si vyplníte jednoduchou elektronickou žádost. Využít lze i speciální mobilní aplikaci, určenou pro ty, kteří mají zařízení s operačním systémem Android.

Záznam v registru dlužníků neznamená, že nemůžete získat půjčku. Výběr je ale omezený a je nutné být maximálně opatrný – ideálním způsobem, jak si půjčku vybrat je použít některý z nezávislých webových srovnávačů. K těm nejlepším patří CoolPůjčky.cz nebo PůjčkyHned.cz, kde si zároveň můžete přečíst i podrobné recenze a další informace ohledně nebankovních úvěrů.