Rozhovor s franšízantem: ReFresh Bistro jako Nejzajímavější franšíza roku 2023

ReFresh Bistro je naprosto unikátním konceptem školních bister, které do českých základních a středních škol, ale i jiných veřejných budov přináší zajímavý sortiment. Provozovatelům zajišťuje vypilovaný marketing, dobře nastavené postupy, zásobování a kvalitní provozní systémy.

Franšíza ReFresh Bistro se loni stala Nejzajímavější franšízou roku 2023. Porota ocenila kompletní podporu od vytipování lokality přes design provozovny, sortiment a obsazení personálu. Firma Designex Food s.r.o., která největší síť školních bister provozuje, získala ocenění i za svůj vztah k zaměstnancům, zodpovědnost za práci a motivovaný přístup. To všechno si pochvalují i franšízanti.

Vždy vám někdo kryje záda

“Bez úzké spolupráce a podpory mateřské firmy by to nemohlo fungovat. Velmi důležitá je telefonní linka, kde jsou vždy k dispozici s radou a pomocí jak vyřešit technický nebo jiný problém. Ale co je pro mně zcela zásadní je spolupráce v osobní rovině, za tu jsem velmi vděčný, bez ní by to nefungovalo. Osobní přístup všech z firmy Designex skvělý,” popisuje David Aleš, který aktuálně provozuje 7 poboček ReFresh bistra.

O zapojení do franšízy začal přemýšlet v listopadu 2022. V oblasti školství se pohyboval již předtím a propracovaný koncept ReFresh bistra mu byl sympatický. Zadařilo se, dnes má 20 zaměstnanců a činnosti se věnuje již na plný úvazek. Zisk každé z jeho poboček se pohybuje od 5 do 15 % z tržby.

Franšíza je ideální pro začátky v podnikání

Vstoupit do franšízy znamená mít obrovskou podporu do začátku a zbavit se spousty starostí. Právě proto jde o skvělý způsob pro začátečníky, jak začít samostatně podnikat. Vstupní investice je stále potřeba, platí se vstupní franšízový poplatek, ale na vybavení provozovny se podílí franšíza. A ačkoliv jí stále platíte drobná procenta z obratu, na spoustě věcí výrazně ušetříte.