Nebankovní úvěr on-line: Cesta do pekel nebo vaše spása?

Zatímco se ještě před patnácti lety půjčky sjednávaly výhradně osobní formou a internetové bankovnictví u nás teprve začínalo, dnes už jsou půjčky přes internet naprosto běžné. Především u nebankovních půjček se staly naprostou samozřejmostí.

Vzít si úvěr prostřednictvím internetu sice přináší spoustu výhod, na druhou stranu má tato forma i určitá negativa. Možnosti rychlé finanční pomoci představují pro mnohé spásu a záchranu v obtížné situaci. Najdou se ale i tací, kteří naletí podvodným poskytovatelům, nebo se nechají zlákat jednoduchým půjčováním a přespříliš se zadluží.

Vzít si úvěr, nebo nevzít? Toť otázka

Přestože si dnes můžete půjčit peníze velmi snadno, měli byste tento krok pořádně zvážit. Vždy je lepší, když svou situaci vyřešíte vlastními finančními prostředky. Úvěr totiž znamená, že ve výsledku zaplatíte o něco více, než kolik jste si půjčili.

Někdy je ale zkrátka potřeba peněz více, než kolik vám jich zrovna visí na účtu. On-line půjčka pak představuje to nejlepší a nejrychlejší možné východisko.

A kdy si obvykle půjčují peníze on-line ostatní?

Na vybavení domácnosti

Nákup nábytku a domácích spotřebičů patří mezi nejčastější důvody, proč si lidé berou půjčky. Není divu, jedná se o velké výdaje, na které vám většinou nezbudou z výplaty peníze a museli byste šetřit příliš dlouho.

Rychlejší a jednodušší cestu, než je dlouhé šetření, představuje nebankovní on-line půjčka, kterou máte během chvilky vyřízenou a můžete vyrazit na nákup. Potřeba nové elektroniky

Televize, mobily, notebooky a tablety patří mezi nejčastější moderní elektroniku, kterou si lidé kupují na splátky. Zjednodušují totiž práci a kvalitní počítač či telefon často potřebujeme i při zaměstnání nebo podnikání. Taková investice je proto pochopitelná.

Na splátku jiné půjčky

Nezbylo vám dostatek peněz na splátku dosavadní půjčky? Nejjednodušším řešením je půjčit si znovu. Dejte však pozor, ať se nedostanete do bludného kruhu, kdy si budete muset půjčovat na každou další splátku a dluhy se vám navrší. Jednou se to stát může, ale příště už byste měli více šetřit a všechny splátky hradit z vlastních zdrojů.

Automobil či nové bydlení

Na internetu si dnes můžete půjčit i částky v řádech sta tisíců. Taková půjčka s sebou většinou přináší nutnost zástavy. Když vám tedy nepůjčí banka například kvůli nízkým příjmům, můžete využít nebankovní úvěr, který zajistíte nemovitostí nebo ručením druhé osoby. Dejte si však velký pozor na včasné splácení, ať nepřijdete o střechu nad hlavou.

Pozor na podvodníky

Možnosti snadného půjčování se chopili také podvodníci, kteří z vás vytáhnou peníze a pak už se nikdy neozvou. Neplaťte proto vysoké částky za půjčku předem, nevolejte na drahé telefonní linky, kde může minuta hovoru stát až 70 korun a vyhýbejte se pochybným inzerátům na ulicích nebo v novinách.

Solidního nebankovního poskytovatele poznáte především podle kvalitních webových stránek a přehledných služeb, ze kterých snadno vyčtete veškeré podmínky. Důvěryhodné společnosti můžete najít internetových srovnávačů, kde jsou i hodnocení stávajících zákazníků.

Splácejte včas a vyhněte se potížím

Aby pro vás půjčené peníze nepředstavovaly peklo, je potřeba vždy dodržet své závazky. Nejdůležitější je proto splácet pečlivě a včas a nepůjčovat si stále více a více peněz. Pokud je to možné, je ideální splácet vždy jen jednu větší půjčku, a to z vlastních zdrojů. Když se vám navrší více půjček najednou, snadno se v tom ztratíte a můžou vás potkat nepříjemné problémy.