Pojištění pilota: Pojišťovna kryje škody, které způsobíte na cizím letadle

Držitelů pilotních průkazů v České republice přibývá. Nyní se jejich počet pohybuje kolem 10 tisíc a drtivou většinu tvoří piloti, kteří nelétají vlastním letadlem. Patříte do jejich řad i vy? V tom případě zvažte sjednání speciálního pojištění – pojištění odpovědnosti pilota za škody způsobené na vypůjčeném letadle. Produkt najdete v nabídce renomované pojišťovny ERGO, která pružně reagovala na potřeby tuzemských pilotů a vytvořila pojištění s atraktivními parametry.

ERGO nabízí pojištění pilota ve dvou variantách. Balíček Standard neobsahuje připojištění finančních škod, zatímco balíček Plus ano.

Limit pojistného plnění je volitelný a pohybuje se ve výši od 50 tis. do 600 tis Kč. Míra spoluúčasti je vůbec nejnižší v segmentu online pojištění pro piloty a činí pouze 10 %. Pojištěnci získávají pojistnou ochranu pro piloty i instruktory v jedné smlouvě již v základní ceně. Pojištění platí celosvětově bez příplatku, a to na letadla registrované v některé z členských zemí Mezinárodní organizace pro civilní letectví. Podmínkou je, že letadlo nesmí být ve vlastnictví pojištění osoby.

Pojištění pilota: Pojišťovna kryje škody, které způsobíte na cizím letadle

Délka pojištění pilota je volitelná. ERGO nabízí možnost sjednání na dobu určitou (3, 6 nebo 9 měsíců) i neurčitou s automatickým prodloužením smlouvy bez nutnosti dalšího vyřizování.

Sjednání pojištění je snadné. Vše vyřídíte přes internet a v případě platby kartou nabude pojištění okamžitou platnost. Přesnou cenu pojištění se dozvíte po vyplnění údajů do kalkulátoru na stránkách pojišťovny ERGO.

Pojištění pilota: Pojišťovna kryje škody, které způsobíte na cizím letadle

Pojišťovna ERGO vstoupila na český trh v roce 1994 jako VICTORIA pojišťovna. O kvalitě pojištění pilota a hovoří více než 20 let zkušeností a množství prestižních ocenění. V nabídce pojistných produktů mimo jiné najdete také pojištění majetku, životní, úrazové, cestovní i osobní zdravotní pojištění.