Připravte si v teple domova osvěžující Frappé

Milujete kávové speciality? Vyzkoušejte také například osvěžující frappé. Co je k tomu potřeba? Náš skvělý recept a servisovaný kávovar.

Co je Frappé

About Coffee: Frappé je osvěžující kávová specialita, která se připravuje z čerstvé kávy a mléka. Popularitu si získalo zejména v jižních státech, odkud přišlo až k nám.

Původ frappé sahá do roku 1957. V tomto roce zástupce firmy Nestlé smíchal instantní kávu s vodou a mlékem v shakeru, protože u sebe neměl horkou vodu pro přípravu kávy. Ačkoliv šlo o trochu divný postup přípravy kávy, lidé si jej zamilovali. Dnešní frappé se připravuje z kvalitní čerstvé kávy. Jak na to?

Recept na frappé

Pro přípravu frappé budete potřebovat:

· Vychlazené espresso

· Čerstvé plnotučné mléko

· Studenou vodu

· Led

· Sklenici

· Mixér

· Brčko

Postup přípravy frappé:

· Napěňte 1/3 mléka a přelijte jej do sklenice.

· Přidejte šálek espressa.

· Přidejte studenou vodu

· Kávu s mlékem dobře promíchejte.

· Do sklenice přidejte led a dolijte zbytek mléka.

· Sklenici ozdobte brčkem a podávejte.

Při pravidelném používání kávovaru nepodceňujte jeho servis

Pravidelná příprava kávy v kávovaru vede k postupnému opotřebení mlecího mechanismu a zanesení trysek kávovou sedlinou a jinými nečistotami. Máte-li již kávovar po záruce, zvažte jeho servis. Ten doporučujeme provádět každé 1 – 2 roky.

Co zahrnuje servis kávovarů?

Servis a opravy kávovarů zahrnují zdarma napojení na diagnostiku, při němž případné zjištěné závady obratem zákazníkovi voláme i s cenovou kalkulací na opravu. Pokud kávovar nevykazuje chyby, provedeme chemické čištění, odvápnění a dezinfekci. Dále provedeme výměnu těsnění, seřízení mlýnku a dávkovače kávy. Na závěr kávovar podrobíme zkoušce těsnosti. Přemýšlíte o servisu svého kávovaru? Zavolejte k nám na pobočku do Zbůchu. V Plzni a okolí kávovar zdarma vyzvedneme, ze vzdálenějších měst nám ho můžete poslat kurýrem. Servis a opravy provádíme do 3 dnů.