Proč byste si měli pořídit plastová okna?

Když se na trhu objevila první plastová okna, která měla skvělé tepelně-izolační vlastnosti, poptávka po nich rychle stoupala. I tyto první typy oken napomohly k nemalým úsporám za energie. Plastová okna navíc zakoupíte za nižší cenu než okna dřevěná a navíc nevyžadují téměř žádnou údržbu.

Plastová okna se začala vyrábět už v 50. letech. První okna však byla pouze jednokomorové profily bez výztuh. I tak ale docházelo ke značným úsporám za energie, a proto se výroba plastových oken stále rozšiřovala a vyráběly se nové, vylepšené typy. Dnes má již plastová okna většina novostaveb a jsou hodně využívána i při rekonstrukci starých domů.

Typy těsnění plastových oken

Plastová okna jsou dodávána se dvěma typy těsnění, a to dorazové a středové. Středové těsnění má celkem 2-3 těsnění, které je zpravidla umístěno na rámu nebo na křídle okna. Tento typ těsnění má velmi dobrou zvukovou izolaci a masivní konstrukci. Dorazové těsnění je tvořeno těsnícími gumami na vnější straně rámu a vnitřní straně křídla okna.

Odolnost plastových oken

Plastová okna jsou vysoce odolná vůči povětrnostním podmínkám. Pokud mají dobrou tvarovou stabilitu, rámy a křídla oken se nekroutí.

Snadná údržba

Údržba plastových oken je velmi snadná. Není třeba je brousit nebo lakovat. Plastová okna mají vysokou stabilitu barev a pro jejich údržbu je stačí pouze dvakrát ročně umýt. S mytím začínáme od rámu, až poté postupujeme ke sklům. Jedenkrát ročně pak doporučujeme utáhnout uvolněné kličky a úchyty. Těsnění v rámu pak ideálně jednou za půl roku ošetřete speciálním olejovým přípravkem.

Okna přímo od dodavatele

Výrobou i montáží plastových oken se v ČR zabývá například společnost Triogas s.r.o., a to již od roku 2006. Pořiďte si plastová okna v Ostravě, ve Vsetíně, ve Velkém Meziříčí a dalších okolních městech přímo od dodavatele.