Půjčit byste si měli jen od takové firmy, kterou jste si předem prověřili

Půjčka znamená velkou odpovědnost, především je proto třeba si zjistit co nejvíce informací o poskytovateli – snad ani není někdo takový, kdo by na podobnou věc přímo zapomněl a doslova si vybral naslepo. Taková transakce se pak může hodně prodražit, nevíte, s kým jednáte – a samozřejmě ani nevíte, zda jde o skutečně férového poskytovatele. Finanční portál proto může být hodně užitečný, nezávazná rada zcela zdarma přijde vhod nejen tehdy, když zrovna hledáte vhodný mikroúvěr na zaplacení složenek.

Půjčit byste si měli jen od takové firmy, kterou jste si předem prověřili

Nenechte se napálit, zjistěte si zkrátka co nejvíce podrobností

Jednou z možností, které se nabízejí, je prostě sjednat si bankovní půjčku. Alternativa, která je prakticky bez rizika, musíte ale vzít v potaz, že půjčku vlastně nemusíte ani dostat. Je totiž důležité prokázat se adekvátní bonitou, tedy dodat potvrzení o příjmu a například i o tom, jestli žijete v bytě v OV nebo „jen“ v nájmu. I to totiž rozhoduje o výdajích, které každý měsíc máte. Banka pak sama posoudí, jestli máte dostatek peněz na splácení úvěru a podle toho vám jej poskytne nebo poskytnout naopak odmítne.

Půjčky přes internet tvoří valnou většinu dnešních úvěrových transakcí, to je jistě zcela bez debat. Proč také chodit na kamennou pobočku, která je někdy třeba až v okresním nebo dokonce krajském městě a podstupovat takové nepohodlí, když je možná jiná varianta? Dokonce taková, která bude kompletně online, diskrétní a v neposlední řadě také velmi ekonomická – jak z hlediska času, tak samozřejmě také peněz.

Co byste měli mít zjištěno ještě před finalizací smlouvy?

  • Jakou má poskytovatel historii. Není tu přeci jen nějaký škraloup, který by budil nedůvěru?
  • Je sídlo firmy v ČR, nebo se naopak nachází někde na pochybné adrese v dalekém zahraničí?
  • Působí firma na českém trhu již dlouho? Nebo se dá označit za lehce pochybného nováčka?
  • Je webová prezentace firmy příkladná a líbivá? Nebo z ní prostě bolí oči a je nepřehledná?

Všechny tyto otázky si musíte sami položit a zodpovědět, jinak o dané půjčce raději jen přemýšlejte – a ještě nic nerealizujte. Nejlevnější půjčka se totiž hledá poměrně obtížně a někdy je zapotřebí i dobrá rada.