Termínované vklady či spořící účty nepřinesou výrazné zhodnocení. Kam tedy investovat?

Každé ráno slyšíme z rádia či televize, že ceny toho či onoho zboží stoupají, energie skokově zdražila o více než 100 %, pohonné hmoty jsou nejdražší za posledních osm let a jejich růst ještě není u konce. Trh s nemovitostmi je na tom velmi podobně, ceny jsou závratně vysoko a nemovitostí je málo. Výše meziroční inflace dosahuje téměř 6 %. Proto vyvstává otázka, jak ochránit své finance. Chcete-li investovat volné finanční prostředky, vyzkoušejte dluhopisy.

Proč investovat do dluhopisů?

Nechávat peníze na spořícím účtu je velice nevýhodné, úroky se drží kolem 0,1 – 0,5 % a vaše finance tak rychle ztrácejí svou hodnotu. Ani termínované vklady už nejsou z hlediska zhodnocení zajímavé, protože vklady, které byly založeny za zdánlivě výnosný úrok, se už za pár měsíců mohou ukázat jako nevýhodné. Investicí, která v dnešní nejisté době nabízí stabilitu a dobré úročení, jsou proto již zmiňované dluhopisy. Například firma Uniprospe nabízí dluhopisy s úrokem 9,5 % a splatností již v prosinci 2022.

Proč nejsou dluhopisy nabízeny nebo propagovány?

Možná si kladete otázku, proč jsou neustále propagovány nejrůznější způsobit investic, ale dluhopisy mezi nimi často nefigurují. Je to jednoduché: finanční makléři, popřípadě samotné banky nemají z dluhopisů žádné výhody, tedy ani žádný důvod nabízet je. Proto je třeba se při tomto způsobu investování obrátit na odborníky, kteří se dluhopisům věnují. Doporučí vám dluhopisy společností, které mají vysoké zhodnocení za odpovídající dobu a také stabilní zázemí. Vyhledat si vhodné dluhopisy můžete samozřejmě i takzvaně na vlastní pěst a vybrat si například takovou firmu, která má nejen dobré zúročení, ale je vám sympatická i svým oborem podnikání, nebo u níž je jisté, že bude díky svému zaměření fungovat i do budoucna. Již zmíněné dluhopisy Uniprospe.eu představují v tomto směru dobrou volbu, protože jejich podnikání jde cestou ekologického smýšlení. Zaměřují se na využití odpadního polymeru, tj. zpětné zpracování a využití použitých pneumatik.

Ať už se rozhodnete pro investici do dluhopisů jakékoliv společnosti, doporučujeme vám vždy jednat s rozmyslem a danou společnost si nejdříve důkladně prověřit. Jen tak budete mít jistotu, že vaše finance budou v bezpečí.