Řiďte kvalitně vaši domácnost, bez zbytečných energetických ztrát

Energetické ztráty a náročnost domácnosti z tohoto pohledu, byly vždycky důležitým a žhavým tématem. O to více se to řeší v době, kdy se rapidně zvyšují výdaje za domácnosti především v ohledu ceny energií. Lepší hospodaření by tak mělo být základem k tomu, aby každá rodina nepocítila dopady zdražování energií ve velkém měřítku.

Automatické domácí systémy pomohou se správou

Člověk zkrátka nemůže být všude a kontrolovat naprosto každou součást domácnosti. To je rozhodně důvodem, proč se v posledních letech rozmáhají chytré domácnosti a automatické systémy pro správu domácnosti.

Jedním z takových systémů je také Enocean. Způsob jak vést domácnost ekologicky a ekonomicky zároveň. Enocean je bezdrátovou technologií, vyvinutou pro efektivní a hladký běh domácnosti. Na svoji vlastní funkci má naprosto minimální náklady a dokáže si díky kvalitním algoritmům poradit i s jemnou změnou podnebí nebo teplot v domácnosti. Efektivitu a kvalitu celého systému mimo jiné podtrhne i velice povedený designový návrh systému a ovládacího displeje.

Řiďte kvalitně vaši domácnost, bez zbytečných energetických ztrát

Kvalitní směšování vody je velice důležité


Směšování teplé a studené vody je důležité z několika důvodů. Zaprvé kvůli bezpečnosti, kdy mají moderní systémy ochranu vůči opaření. Zadruhé pak pochopitelně napomáhají větší efektivitě a úspoře. Kvalitní termostatický směšovací ventil se tak může postarat o poměrně velké množství dílčích úkolů v domácnosti a ve finále tak ušetřit mnoho peněz i zdraví a komplikací.

Kvalitní řízení topné vody

Topení bude v nadcházejících měsících rozhodně jednou z těch věcí, které budou dělat vrásky velké spoustě lidí. Topná sezóna pravidelně znamená období vysokých výdajů za energie, které se letos budou bohužel opět nápadně zvyšovat. Zajímavou technologií, která vám ale může pomoci k lepšímu hospodaření, je ekvitermní regulace. Tento komponent se stará o kvalitní směšování vody potřebné pro topení. Je tak na vstupu do topného oběhu a citlivým směšováním může docílit nejen většího komfortu, ale rovněž i finanční úspory.