Průvodce výběrem chiptuningové společnosti

Na většině vozidel už dnes na první pohled nejde poznat, že byla nějak upravena co do výkonu. Pravdou je, že zatímco dříve byl tuning mnohem více estetickou záležitostí, v současné době se klade mnohem větší důraz na to, jaké úpravy proběhnou pod kapotou a jak se zvýší výkon daného vozidla.

Tipy pro snadný a rychlý výběr

· Garance reálných výsledků: Co můžete od chiptuningu vlastně očekávat? Rozhodně ne až zázračné zvýšení výkonu motoru, jak se snaží některé firmy tvrdit. Reálné výsledky se pohybují kolem 30 procent, což už je ovšem citelné zlepšení. Vítanou změnou je také snížení spotřeby palivových hmot, které může činit až 15 procent průměrné spotřeby.

· Diagnostika řídicí jednotky a záloha softwaru na CD: Z hlediska správného provedení chiptuningu je zásadním krokem diagnostika řídicí jednotky, která by měla být učiněna před zvýšením výkonu i po něm. Nepostradatelné je také zálohování původního softwaru na CD, aby v budoucnu bylo možné vrátit software do původního stavu, jestliže to bude z jakéhokoli důvodu potřeba.

· Dynamický test měření emisí: Při zvýšení výkonu motoru by se mohlo snadno stát, že emisní hodnoty budou překračovat zákonem stanovené limity. Od toho je takzvaný emisní dynamický test, který nabídne ujištění o tom, že emise jsou stále v normě.

· Záruka na provedené úpravy: Dobrým vodítkem pro výběr chiptuningové společnosti je bezesporu délka záruky na úpravy, které byly součástí zvýšení výkonu motoru. Předmětem záruky by proto měly být nejen změny týkající se softwaru, ale stejně tak i případné zásahy do konstrukce vozidla.

Chcete se například dozvědět více o možnostech chiptuningu v Olomouci? I v hanácké metropoli nestojí zvýšení výkonu motoru nic v cestě, neboť v Olomouc chiptuning poskytuje hned několik společností.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup