Bytový textil, záclony a povlečení dodají vašemu domovu šmrnc

K pořizování textilních doplňků bychom měli přistupovat citlivě, neboť dokáží výrazně ovlivnit celkovou náladu pokoje. Nejedná se pouze o estetické prvky, nýbrž plní rovněž praktický účel. Slouží k udržování čistoty i zachování soukromí. Bytový textil vám přinese za málo peněz hodně muziky.

Útulnost na prvním místě

Hlavním úkolem bytových textiliích je co nejvíce domov zpříjemnit, aby se nám v něm dobře bydlelo. Proto by na gauči nemělo chybět dostatečné množství pohodlných polštářů doplněných hebkou dekou pro příjemné lenošení u televize. Nezapomínáme též na okna, která dekorujeme záclonami a závěsy. Díky nim zůstává vaše soukromí skryto před nežádoucími pohledy zvenčí. Doslova rájem pro bytový textil je ložnice, kde si můžeme volit motiv a materiál lůžkovin podle nálady.

Jak vybírat záclony a závěsy?

V prvé řadě bychom si měli uvědomit, zda chceme pokoj opticky rozzářit či světla ubrat. Podle toho volíme hustotu vzoru, barvu a délku záclony. Zároveň je třeba mít na paměti, že styl záclon má korespondovat se zařízením interiéru. S moderním pojetím nejlépe ladí rovné linky či geometrické tvary. Co se týče technických parametrů, záclona by měla sahat o 1-2 cm pod parapet, elegantního nařasení dosáhnete při šíři 2-3× přesahující šířku okna. Závěsy jsou pak pomyslnou třešničkou na dortu, neboť vdechnou interiéru osobitost.

Pro spaní jako na obláčku

Ložní povlečení se dá pořídit v nespočtu podob. Než začneme vybírat vzor, upřeme pozornost na materiál. Mezi osvědčenou klasiku patří bavlna, která je prodyšná, savá a velmi šetrná k pokožce. Mnoho lidí v letním období upřednostňuje mikrovlákno, jež je lehké a hebké. Naopak v zimě si i ti největší zmrzlíci nemohou vynachválit povlečení z mikroplyše, který si zamilujete díky jeho sametové hebkosti a hřejivému objetí.