Dešťová voda může ušetřit vaší domácnosti spoustu peněz

Dešťová voda může ušetřit vaší domácnosti spoustu peněz

V posledních měsících zažíváme hojný příliv dešťů. Využijte jich a ušetřete i několik tisíc korun ročně. Dešťová voda totiž nalezne uplatnění i u vás doma.

Jednou z největších investic v životě každého člověka je dům. Během jeho stavby by se tedy rozhodně nemělo šetřit, jinak se to může podepsat na budoucím fungování a nákladech. A právě náklady můžete jednoduše optimalizovat i díky dešťové vodě.

Kde se dá dešťová voda použít?

Pokud zajistíte dostatečné doplňování dešťové vody, pak můžete ušetřit opravdu výrazně. Dešťová voda se totiž dá používat i v domácnosti, a to k celé řadě účelů. Vhodná je především ke splachování toalety. Tam totiž není třeba používat vysoce kvalitní vodu, používání klasické pitné vody je tedy v tomto případě zbytečným plýtváním. Pro WC přitom stačí připojit přívodní potrubí k WC a propojit i nádrž na dešťovou vodu.

Podobným způsobem se dá dešťová voda použít k praní prádla. Průměrná domácnost jen na praní použije 15 procent své celkové spotřeby. Takto nejenže ušetříte, ale také pomůžete vaší pračce. Dešťová voda je totiž měkká a používané přípravky se v ní snadno rozpouští. I díky měkkosti tak nevzniká vodní kámen, díky čemuž pračka vydrží o něco déle.

Hlídejte kvalitu vody

Abyste ale mohli vodu používat v domácnosti, je potřeba použít kvalitní nádrž na dešťovou vodu. Rozhodně nesázejte na takové nádrže, které mají sklony ke korozi. A už vůbec nepoužívejte k praní prádla špinavou vodu ze sudu. Do domácnosti potřebujete opravdu kvalitní a čistou vodu.

I drobné nečistoty může vyřešit dobrý filtr. Vybírejte takový, který má malá očka a dokáže odstranit i malé nečistoty. O takto vyčištěnou vodu se pak v podstatě nemusíte vůbec starat. Stačí ji skladovat v čisté nádrži na vodu a pravidelně ji používat. Pak nemusíte mít strach, že by se v ní usadili pulci a zezelenala by.